Harddisk Takılıyken PC Açılmıyor

halil543

Hectopat
Yer
Konya
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba öncelikle, bugün pcye virüs girdi diye format atmaya çalıştım atılmadı yükleme ekranını bir türlü geçmedi neyse en son harddiski çıkardım öyle çalıştırdım herşey normale döndü. Anlamadığım şey sistem SSD'ye yüklü harddiski sadece depolamaya kullanıyorum eski pcye taktığımda çalışıyor sıkıntı yok ama kendi pc'me takınca sistem açılmıyor bi türlü çözemedim 3 TB Toshiba bu arada HDD.Önceden hiçbir şey yoktu acaba bioslamı alakalı UEFI+LEGACY yazıyordu uefi yaptım sadece yine olmadı

BIOS pilini çıkartıp 5dk civarı bekleyin. BIOS kendini sıfırlayacaktır. Sonrasında açılmazsa format usb' si oluşturup kurulum ekranında HDD' nizi biçimlendirin. (Format USB' si oluşturma sebebimiz bilgisayarın açılmasına gerek duymadan HDD' yi biçimlendirip düzgün bir şekilde çalışmasını sağlamak. Kurulumu HDD' yi biçimlendirdikten sonra bitirmenize gerek yok bilgisayarınızı biçimlendirme tamamlandıktan sonra kapatabilirsiniz.).

BIOS pilini çıkartıp 5dk civarı bekleyin. BIOS kendini sıfırlayacaktır. Sonrasında açılmazsa format usb' si oluşturup kurulum ekranında HDD' nizi biçimlendirin. (Format USB' si oluşturma sebebimiz bilgisayarın açılmasına gerek duymadan HDD' yi biçimlendirip düzgün bir şekilde çalışmasını sağlamak. Kurulumu HDD' yi biçimlendirdikten sonra bitirmenize gerek yok bilgisayarınızı biçimlendirme tamamlandıktan sonra kapatabilirsiniz.).
Eski sata kablosunu taktım çalıştı.acaba kablo eğilip bükülünce bozuldumu ki ama pc neden açılmıyordu onu anlamadım

Kablo tam verimli bir şekilde iş görmediği için sistemi kararsızlaştırmış olabilir hocam tam bilmiyorum.
Sabahtan beri sisteme virüs girdi sandım pc aşırı kasıyodu format atmaya çalıştım format attırmadı pc açılmadı çünkü ramleri herşeyi söktüm yani bi tane kablo harddiski okumadı diye o kabloyu eski pcde dvd roma taktım dvd çalışıyo anlamadım hala

Yeni konular

Geri
Yukarı