Harddiskteki dosyaların uzantısı ''.scr'' olarak değişti

Mertinho07

Yoctopat
Daha fazla  
Ben önceden oyun dosyalarını indirmiştim, fotoğrafları falan hard Disk'e attım ama artık o dosyalar gizli dosya olarak gözüküyor ve yeni olarak ''.scr'' uzantılı aynı dosyalar oluştu, sebebi nedir?

Teknopat.png

Ben önceden oyun dosyalarını indirmiştim, fotoğrafları falan hard Disk'e attım ama artık o dosyalar gizli dosya olarak gözüküyor ve yeni olarak ''.scr'' uzantılı aynı dosyalar oluştu, sebebi nedir?

Eki Görüntüle 2192122

Windows'un kendi şeyi diye biliyorum. Virüs taraması yapmayı deneyebilirsiniz virüs girmişte olabilir. Fakat eğer virüsse direkt silinebilir dosyalar.

SCR uzantısı nedir bilmem belki internette araştırarak bulabilirsin ancak en son böyle bir şey gördüğümde bir virüs klasörleri gizleyerek kendisi aynı isimde yeni dosyalar açarak uzantısını değiştiriyordu. Garip bir durum. PC' den PC' ye yayılmak için yaptığı bir taktikti sanırsam. Bu SCR başka bir şeyde olabilir ben sadece en son böyle bir şey gördüğümde ne olduğu belirtmek istedim.
Edit: Şimdi düşündüm de eğer bilgisayara USB taktığında bir anda USB içindeki klasörler de böyle uzantı değiştiriyorsa virüs olma ihtimali var.

Son düzenleme:
Scr uzantısı nedir bilmem belki internette araştırarak bulabilirsin ancak en son böyle bir şey gördüğümde bir virüs klasörleri gizleyerek kendisi aynı isimde yeni dosyalar açarak uzantısını değiştiriyordu. Garip bir durum. PC'den PC'ye yayılmak için yaptığı bir taktikti sanırsam. Bu scr başka bir şeyde olabilir ben sadece en son böyle bir şey gördüğümde ne olduğu belirtmek istedim.
Edit: Şimdi düşündüm de eğer bilgisayara USB taktığında bir anda USB içindeki klasörler de böyle uzantı değiştiriyorsa virüs olma ihtimali var.

Windows'un kendi şeyi diye biliyorum. Virüs taraması yapmayı deneyebilirsiniz virüs girmişte olabilir. Fakat eğer virüsse direkt silinebilir dosyalar.

Ne yapmalıyım peki? Silip tekrar mı yükleyeyim?

Emsisoft Emergency Kit indirip taratin.

Tum diskleri secin tararken ozel tarama deyip, tum tikler de acik olsun, taramadan once guncelleyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı