Harddiskten ses geliyor

Orhan Gazitr

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar harddisten ses geliyor eskiden böyle bir şey yoktu eminim yeni oldu. Arada sırada geliyor acaba diski silip baştan veri yazarsam geçme ihtimali var mıdır? Rahatsız ediyor. Oyun oynarken ve disk taraması HD Tune Crystaldiskınfo baktım sorun yok chkdsk yaptım gene bir şey çıkmadı. Darbe falanda almadı zaten masaüstü. Ne yapabilirim? Teşekkürler.

Fiziksel bir şekilde çalıştığı için bir yerinde yıpranma olmuştur. Değiştirmeden sesten kurtulamazsınız tahminimce ama ses dışında başka bir eksisi olmaz.

Arkadaşlar harddisten ses geliyor eskiden böyle bir şey yoktu eminim yeni oldu. Arada sırada geliyor acaba diski silip baştan veri yazarsam geçme ihtimali var mıdır? Rahatsız ediyor. Oyun oynarken ve disk taraması HD Tune Crystaldiskınfo baktım sorun yok chkdsk yaptım gene bir şey çıkmadı. Darbe falanda almadı zaten masaüstü. Ne yapabilirim? Teşekkürler.

Bence kafaya takmayın arada benim HDD dede ses çıkarabiliyor.

Nasıl bir ses? Keşke bununla da ilgili bir şey yazsaydınız. Tık tık sesi ise; kafa vurma denilen hata. Aşırı dönme sesi ise artık zamanla bitiyor demektir. HDD'lerin sorunları bu tür olaylar ile düzelmez. Mekanik oldukları için yapımı da zordur, o yüzden de kimse yapmaz. Yapanlar ise çok para isterler. Sesin kaydı varsa atın.

Cızırtı geliyorsa veri yazdığı için geliyor o ses. Bende de var. Eğer tık tık diye vuruyorsa fiziksel bir hata var demektir. Değiştirmeden geçmez. Eğer ufak bir cızırtıysa normal ama rahatsız edici derecede bir ses ise değiştirmen gerekir. Ayrıca harddiskin kapağını bi sök ve bağlantılarını yapıp çalıştır. Bak bakalım ses nereden geliyor.

Geri
Yukarı