Hardisk bad sector sorunu

Senatör34

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,

Yaklaşık 6-7 yıldır kulllandığım bir notebook HDD mevcut. Son zamanlarda Windows açılmasında sorun oluştu bende, masaüstüne taktım ve yavaş biçimlendirme yaptım.
Sonrasında HDD regenerator programı ile tarama yaparken 1 adet bad sector buldu ve devam etmiyor. Sonrasında HDD Tune programı ile kontrol ettiğimde hep kırmızı ne yapılabilir desteğinizi rica ederim.

Resimler;

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2020-03-21 151843.png
    Ek Açıklama 2020-03-21 151843.png
    9,2 KB · Görüntüleme: 97
  • Ek Açıklama 2020-03-21 151909.png
    Ek Açıklama 2020-03-21 151909.png
    7,5 KB · Görüntüleme: 77
HDD Regenerator'ü CD'ye yazdır ve ordan başlat. Bu şekilde tarama yaptır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu video yardımcı olur eğer bilmiyorsan.

HDD regenerator'ü CD'ye yazdır ve ordan başlat. Bu şekilde tarama yaptır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu video yardımcı olur eğer bilmiyorsan.

Hocam denedim fakat bu hataları veriyor devam etmiyor.

Dosya Ekleri

• thumbnail_IMG_2523.jpg
    thumbnail_IMG_2523.jpg
    225,9 KB · Görüntüleme: 62
  • thumbnail_IMG_2524.jpg
    thumbnail_IMG_2524.jpg
    104,2 KB · Görüntüleme: 54
  • thumbnail_IMG_2525.jpg
    thumbnail_IMG_2525.jpg
    104,3 KB · Görüntüleme: 57
Windows'a erişiminiz varsa tüm verilerinizi kopyalayın. HDD ömrünün sonuna gelmiş, artık güvenilmez durumda. Güzel bir SSD alın ve tadını çıkartın.
Dün verileri kopyaladım,hatta biçimlendirme bile yaptım.Sonrasında dedim bi test yapayım sonrasında bu hale geldi.
En son yeni birim oluşturayım dedim."
Bir G/Ç aygıt hatası nedeniyle istek yürütülemedi.hatası verdi.

Verilerinin yedeğini almak isabet olmuş. O harddisk artık güvenilmez durumda. Bir arkadaşımın Laptop'u bu sebepten dolayı açılmıyordu. Harddiski kurtarmayı denedim, fakat nafile. Kendisine SSD önerdim, önerim üzerine Crucial BX500 SSD aldık, durumdan gayet memnundu. Bütçeni zorlamazsa SSD al derim, aradaki fark muazzam.

Artık bir SSD almanın vakti gelmiş @Faruk Toprak haklı, aradaki fark sizi çok memnun edecek kesinlikle.

Yok biliyorum zaten SSD almalıyım ama bir süre idare etmem gerekiyor, şimdi masaüstüne taktığımda HDD'yi gördü. Şöyle yapsam nasıl olur bad sectör olan bölümleri ayırsam ve diski Partition'lara bölsem ordan en azından şimdilik idare edemez miyim?

Resimde gözüktüğü gibi şuanda.
Ek Açıklama 2020-03-22 144556.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı