Hareket Sensörü Nereden Alınır?

Blecade

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben hareket sensörü almak istiyorum. Ama böyle hareketli lambalarda olan falan değil. Telefonumu veya bilgisayarımı bağlayabildiğim, biri hareket sensörünü çalıştırdığı anda haber alabileceğim birşey arıyorum. Türkiye'den sipariş edicem veya kendim gidip alıcam. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamam da dediğin şeyi zaten kendin yapıyorsun. DIY mentalitesi. Böyle hazır olarak satılmıyor sensörler.
Hareket sensörü+mikro denetleyici kartı+Bluetooth=İstediğin ürün

Sensör olarak 360 derece birşey, mikro denetleyici kartı olarakta Arduino+ bluetooth tercih ettim. Hangi kodlamayı kullanabilirim? Nasıl birleştirebilirim ve nasıl kullanabilirim?

IMG_9147.PNG
IMG_9146.PNG

HC-06 yerine HC-05 kullanmaya karar verdim.

usta şimdi doğru anlamışmıyım seni hareket sensörü hareketi algılayınca telefonuna veya bilgisayarına bildirim gelmesini istiyorsun değil mi ??
b
- kaç tane sensör kullanacaksın ??
- kurulum yapacağın yerde elektrik var mı ??
- Ne kadar uzaktan bildirim almak istiyorsun ?? ( mesala bir depoda kullanacaksın giriş kapsımdan yada çitlerden biri girdimi bekçi odasındaki bekçiye mi haber gidecek yoksa iş yeri sahibine mi ??)
- uzak mesafe olmayacak ise buletoot ile haberleşen bir sistem olur uzak mesafeler için İnternet ile veya GSM hatlı bir telefon ile bildirim gönderile bilir

-Sadece 1 tane.
-Elektrik yanında yok, ama priz var yakında. Prizden uzatmayla elektrik çekebilirim.
-Hemen dibinden aralarında 5 metre olacak, fakat arada duvar var. Sorun çıkartacağını sanmam. Evde kullanıcam.
-O mesafeden bluetooth çekiyor.
Ve evet, doğru anlamışsınız.

Yapacağınız iş kolay o zaman kabaca anlatayım pır sensörünü istediğin yere koy kendi odana kadar kablo cek ardından ardunoyonunu enerji ve bluetoot bağlantısını yap sensörden gelen data kablosunu ardunyo giriş ucuna takacaksın geriye kalan 2 kabloya da enerji vereceksin gerisi yazılım işi
kabaca kullanacağın malzemeler
> 1 adet ardunyo uno veya ardunyo nano
> 1 adet 12 volt pır sensörleri kullanacağın yere göre 180 lik vaya 360 lık
> 1 adet 12 volt adaptör
> 18 metre zil teli veya 6 metre CAT 5 kablo ( pır sensörü enerji ve veri çıkışı için )
> 1 adet bluetoot moblü
> 1 adet Breadboard veya delikli plaket
> Atlam kabloları hazır alabilirsin veya zil teninden kesip yapabilirsin

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı