Hareketli arka plan pikselleşme/bulanıklaşma oluşuyor

Wraith Fox

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
『 AMD Ryzen 5 5600 』『 ASUS ROG STRIX B550-F GAMING WIFI II 』『 XPG 32GB Spectrix 3600Mhz CL18 』『 MSİ GTX 1660Tİ Gaming X 』『 Kingston Kc2500 250GB M2 SSD 』『 James Donkey 500GB SSD 』『 WD 1TB HDD 』
Meslek
Sivil Havacılık
RAM
16GB 3200mhz
Ekran kartı
GTX 1660Tİ
Anakart
Aorus B450M Elitte
İşlemci
AMD R5 2600X
Merhaba, Windows 10 sistemimde kullandığım arka planlarda hareketli olanlarda glow/parlama efekti olan kısımlarda çok belirgin bir şekilde pikselleşme vu bulanıklaşma oluyor, hareketsiz ekranlarda aynı sorun mevcut hareketsiz ekranlarda belirli kısımlarında bozulmalar oluyor bunun nedeni nedir ve nasıl çözebilirim yardımcı olan olursa mutluluk duyarım.

Eklerde görseller mevcut.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    923 KB · Görüntüleme: 24
  • Screenshot_9.png
    Screenshot_9.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 24
Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece hareketli arka planlarda mı oluyor? Oyunlarda oluyor mu?

Sabit arka planlarda oluyor örnek olarak birkaç resim brakıyorum. Özellikle renk geçişlerinde oluyor.

Normal. Genelde böyle GIF'lerde falan oluyor. Bilgisayar ile alakalı bir sorun yok.

Eskiden böyle bir sorun yaşamıyordum kusursuz görüntü alıyrodum şu anda cidden rahatsız edici durum attığım görellerde olduğu gibi.

Dosya Ekleri

• papers.co-sc38-sub-glow-blur-36-3840x2400-4k-wallpaper.jpg
    papers.co-sc38-sub-glow-blur-36-3840x2400-4k-wallpaper.jpg
    47,9 KB · Görüntüleme: 18
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    3,2 MB · Görüntüleme: 12
Sabit arka planlarda oluyor örnek olarak birkaç resim brakıyorum. Özellikle renk geçişlerinde oluyor.

Eskiden böyle bir sorun yaşamıyordum kusursuz görüntü alıyrodum şu anda cidden rahatsız edici durum attığım görellerde olduğu gibi.

Ekran sürücülerini güncellemeyi deneyin veya NVIDIA ayarlarını kontrol edin illa oradan bir şey çıkıyor.

Ekran sürücülerini güncellemeyi deneyin veya NVIDIA ayarlarını kontrol edin illa oradan bir şey çıkıyor.

Sanırım ekran görüntüsü alarak belirtemiyorum aldığım görüntüelr sizin ekranınızda normal gibi gözüküyor. Fakat benim ekranımdaki sorun tam olarka şu resimlerdeki parlama kısımlarında ve renk geçişleridne acayip derecede bozulma ve pikselleşme mevcut.

Sanırım ekran görüntüsü alarak belirtemiyorum aldığım görüntüelr sizin ekranınızda normal gibi gözüküyor. Fakat benim ekranımdaki sorun tam olarka şu resimlerdeki parlama kısımlarında ve renk geçişleridne acayip derecede bozulma ve pikselleşme mevcut.

Evet hocam görüyorum ama o genelde resim kalitesi ile alakalı oluyor. Sizin ekranda sorun olduğunu düşünmüyorum.

Evet hocam görüyorum ama o genelde resim kalitesi ile alakalı oluyor. Sizin ekranda sorun olduğunu düşünmüyorum.

Hocam farklı bir hareketli görsele geçtim arkadaşımın sisteminde şu köşeller kusursuz ve pikselsiz bir şekildeyken bende böyle. Ekran görüntüsü almak yerine resim oalrak atıyorum belirgin olması için. Normalde bu köşelerin kusursuz olması lazım.

Dosya Ekleri

• 20230517_021501.jpg
    20230517_021501.jpg
    119,3 KB · Görüntüleme: 11

Yeni konular

Geri
Yukarı