Hareketli arka plan sistemi mi yorar mı?

Daha fazla  
Meslek
3D Modelleme, Sanal Mimarlık.
Merhaba, bilgisayarımın arka planı için hareketli bir arka plan kullanmak istiyorum ancak sistemimi nasıl etkileyecek bilmiyorum. Sistem olarak; NVIDIA RTX 3060, Intel Core i5 12400F ve 16 GB belleğe sahibim. Oyun oynarken ne kadar etkiler, ısınma sorunu yaratır mı bilmek istiyorum, ve bildiğiniz ücretsiz böyle bir arka plan uygulaması varsa söylerseniz sevinirim.

Merhaba, bilgisayarımın arka planı için hareketli bir arka plan kullanmak istiyorum ancak sistemimi nasıl etkileyecek bilmiyorum. Sistem olarak; NVIDIA RTX 3060, Intel Core i5 12400F ve 16 GB belleğe sahibim. Oyun oynarken ne kadar etkiler, ısınma sorunu yaratır mı bilmek istiyorum, ve bildiğiniz ücretsiz böyle bir arka plan uygulaması varsa söylerseniz sevinirim.

Benim eski konum belki işinize yarar hocam.

Çok gerekli bir şey değil. 2, 3 monitör varsa güzel duruyor. Arka planda biraz GPU kullanıyor. Bir uygulama ya da oyuna girince otomatik kapatma seçeneği olması lazım.

Sistemin yeterli, en yüksek ayarlarda değil de ortalama bir kalitede açarsan herhangi bir zorlanma, aşırı ısınma, sistemi meşgul etme gibi bir sorunla karşılaşmazsın. Ha takıntılıyım CS:GO gibi rekabetçi oyunlarda huylanırım dersen, arkaplan ayarlarından oyuna girdiğinde devre dışı kalma özelliğin açabilirsin.

WP Engine'den yapıyorsan arkada otomatik olarak duruyor ve gpunu kullanmıyor, ama arkada dursa bile sürekli vram kullanıyor. Ona göre yap.

Bende de aynı sistem var sistem düşük değil livelywalpaper gibi bir uygulama yormuyor.

Etkisini hissedebileceğiniz kadar farkı olmaz. CPU'nun belki yüzde ikisini kullanır.

Yeni konular

Geri
Yukarı