Hareketli duvar kağıdı kullanımı bilgisayara zarar verir mi?

Haraketli duvar kağıdı için wallpaper engine mi lazım ?
Ben Wallpaper Engine kullanıyorum, forumda da bu yazılımı kullanan birçok kişi mevcut. Muhtemelen farklı yöntemleri de vardır ancak Wallpaper Engine işinde çok başarılı bir yazılım, kullanmanı öneririm.

Kullandığım Wallpaper Engine yazılımından bir görüntü atayım sana:

Eki Görüntüle 632011

Her türlü ayarı var. Yani sen oyundayken bu duvar kağıtları hareket etmiyor, ekran kartı kullanmıyorlar.
Aynısını ben de kullanıyorum, ASUS DUAL GTX 1660 SUPER + AMD RYZEN 5 3600 çiftiyle kullanmak boşuna fazla güç tüketir mi falan emin olmak istiyorum.

Ben Wallpaper Engine kullanıyorum, forumda da bu yazılımı kullanan birçok kişi mevcut. Muhtemelen farklı yöntemleri de vardır ancak Wallpaper Engine işinde çok başarılı bir yazılım, kullanmanı öneririm.

Ovv Steam da 15 TL olmuş.
Aynısını ben de kullanıyorum, ASUS Dual GTX 1660 Super + AMD Ryzen 5 3600 çiftiyle kullanmak boşuna fazla güç tüketir mi falan emin olmak istiyorum.

Olmaz çünkü oyuna girince arkadaşın ayarladığı gibi ayarlarsan hareketli duvar kağıdı duracaktır.

Kullandığım Wallpaper Engine yazılımından bir görüntü atayım sana:

Eki Görüntüle 632011

Her türlü ayarı var. Yani sen oyundayken bu duvar kağıtları hareket etmiyor, ekran kartı kullanmıyorlar.
Eskilerden bildiğim bir program fakat pek kullanmamıştım. Ayarlar kısmı güzelmiş, yeni sistemde kullanmayı düşünüyorum.

Sistemi yorabilir.
Alakası yok. Gayet hafif bir program.
Yıllardır kullanıyorum bu programı. GT730 la bile kullandım. Herhangi bir FPS farkı olmuyor. Herkes sıcak bakmıyor ama ben yıllardır çatır çatır kullanıyorum:D Göz zevki için birebir, bilgisayarı daha fazla kişiselleştirme imkanı sağlıyor. Çünkü istediğiniz videoyu arkaplan yapabiliyorsunuz. Hatta bazı arkaplanlar sese göre tepki veriyor. Kesinlikle herkesin kullanması gerek.

Core 2 Duo işlemcili laptopta bile kullanmışlığım var. Başka bir uygulamaya geçtiğiniz zaman ve bunun gibi durumlarda ayarlardan durmasını sağlayabiliyorsunuz.

Wallpaper Engine'yi ben de kullanıyorum. MSAA 2X, tam çözünürlük, 25 FPS ve diğer ayarlar da açık şeklinde kullanıyorum. Bu yazılımda işlemciye değil ekran kartına yük biniyor. Duvar kağıdından duvar kağıdına değişiyor ama şu anki kullandığım duvar kağıdında %14 çalıştırıyor ekran kartını.

Tabii oyunlarda, başka uygulamalar tam ekrandayken ve başka uygulamalara odaklandığında kapat seçeneğini seçtim. Bu sayede oyunda veya başka bir işle uğraşırken performans kaybı "olmuyor". Olsa bile %1-2 falandır.

Bu uygulamayı kesinlikle tavsiye ederim. Verdiğim en iyi 8 TL'lerden diyebilirim. Her türlü duvar kağıdı var ve özelleştirme seçenekleri çok güzel. Başka bir işle meşgul olurken bilgisayarın kaynaklarını tüketmemesi de çok iyi bir özellik.

Yeni konular

Geri
Yukarı