Hareketsiz Yaşamın Zararları

Makaleler
1
Yer
Kâinat
Arkadaşlar bundan 2-3 ay önce çok ağır bir şey kaldırdım ve ters eğildim sanırım o zamandır belim ağrıyor.

Doktora gidip MR çektirdim biri ameliyata gerek yok ama fıtık var dedi diğeri bel fıtığı yok ama dikkat etmezse kaçınılmaz dedi.

Evet çok ağır bir şey kaldırıp yanlış eğilmemin çok etkisi var burada fakat ben birde bunu ham olmaya bağlıyorum.

2 senedir nerdeyse pek hareket etmiyorum. Okula gitmediğim için sırf evde yatıyordum oturur pozisyonda bile değildim ve hareketsizliğin bu tür şeylere sebep olacağını okudum.

Sizce spor yapmalımıyım? Fitness gibi?

MR sonucu​

20171102_165526.jpg

Arkadaşlar bundan 2-3 ay önce çok ağır bir şey kaldırdım ve ters eğildim sanırım o zamandır belim ağrıyor.

Doktora gidip MR çektirdim biri ameliyata gerek yok ama fıtık var dedi diğeri bel fıtığı yok ama dikkat etmezse kaçınılmaz dedi.

Evet çok ağır bir şey kaldırıp yanlış eğilmemin çok etkisi var burada fakat ben birde bunu ham olmaya bağlıyorum.

2 senedir nerdeyse pek hareket etmiyorum. Okula gitmediğim için sırf evde yatıyordum oturur pozisyonda bile değildim ve hareketsizliğin bu tür şeylere sebep olacağını okudum.

Sizce spor yapmalımıyım? Fitness gibi?

MR sonucu​

Yani bu konuda çok bilgim yok ancak kendini çok zorlamadan bilhassa belini zorlamadan pilates yap derim. Bunun yanında yürüyüş yap sakıncası yoksa. Ancak kesinlikle başka bir yere de sor burada çok uzman kişi var mı bilmem bu konu hakkında.

Kesinlikle internetten edineceğin bilgiler ile hareket etme, git doktoruna konuş ,sana yapacağın ve yapmayacağın hareketleri anlatsın. Bel fıtığı ya da benzeri rahatsızlıklar ileride yaşam kaliteni çok düşürür hemen kontrol altına almak gerekiyor durumu.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı