Protein tozunun zararları

Kafadan salla 150-200 ne güzel. Adam belki çok zayıf ve o fazla proteinden ötürü rahatsızlık geçirecek. Herkes doktor olmuş anasını satayım.
Bilinçsiz kullanımının zararlı olduğunu hepimiz biliyoruz. Ama bazen günlük almamız gereken protein miktarını alamadığımız zamanlar olabiliyor, protein tozu da burada devreye giriyor. Aşırı işe yarayan bir şey de değil zaten.

Hahahaha bir bitmediniz... Şimdi vücut geliştirme ya da fitness ile uğraşanların hedeflerine göre ve kendi vücut özelliklerine göre belli bir makro ihtiyaçları olur (protein, karbonhidrat, yağ) örnek veriyorum X sporcusunun protein ihtiyacı 200gr. Bu adam yemek yiyerek sadece 150gr alabildi daha fazla yiyemiyor, bu noktada protein tozu yardımına koşuyor. Yani peynir altı suyundan yapılan bir şey neden bu kadar olay oluyor bilmiyorum fakat supplementler ile anabolik steroidleri karıştırdıkları kesin. Zararlı olan steroidlerdir. İşin komik yanı elinden sigarayı alkolü düşürmeyen insanlar daha çok saldırıyor böyle konulara :D (sözüm konu sahibine değil).

Bazen 2.2 grama kadar çıkıyor bu değer.
Hahahaha bir bitmediniz... Şimdi vücut geliştirme ya da fitness ile uğraşanların hedeflerine göre ve kendi vücut özelliklerine göre belli bir makro ihtiyaçları olur (protein, karbonhidrat, yağ) örnek veriyorum X sporcusunun protein ihtiyacı 200gr. Bu adam yemek yiyerek sadece 150gr alabildi daha fazla yiyemiyor, bu noktada protein tozu yardımına koşuyor. Yani peynir altı suyundan yapılan bir şey neden bu kadar olay oluyor bilmiyorum fakat supplementler ile anabolik steroidleri karıştırdıkları kesin. Zararlı olan steroidlerdir. İşin komik yanı elinden sigarayı alkolü düşürmeyen insanlar daha çok saldırıyor böyle konulara :D (sözüm konu sahibine değil).
Çok doğru dediniz.

60 kiloyum. Söylediğine göre 90 gram proteine ihtiyacım var. 150-200 gr protein alsam ve hastanelik olsam sorumluluk kabul edecek misin? :D Her vücudun gereksinimi farklıdır. Ortalamalarla ifade edilir ki doktor 50-60 gr civarı bir sayı vermiş zaten. Yok bir kilo saf protein. :D :D

Bir bitmediniz dediğin adam profesör. :D

60 kiloyum. Söylediğine göre 90 gram proteine ihtiyacım var. 150-200 gr protein alsam ve hastanelik olsam sorumluluk kabul edecek misin? :D
90 gram proteine ihtiyacınız varsa neden 150-200gr protein alıyorsunuz? Protein tozunu alması gereken protein miktarının hepsini alamayanlar kullanıyor. Eğer kişi ihtiyacı olan proteinin fazlasını protein tozu ile alıyorsa onun kendi cahilliği olur bu.

60 kiloyum. Söylediğine göre 90 gram proteine ihtiyacım var. 150-200 gr protein alsam ve hastanelik olsam sorumluluk kabul edecek misin? :D Her vücudun gereksinimi farklıdır. Ortalamalarla ifade edilir ki doktor 50-60 gr civarı bir sayı vermiş zaten. Yok bir kilo saf protein. :D :D

Hocam ne olur bilmediğiniz konulara ayak basmayın. 400 ve 450 gram sonrası problem çıkartır.
İnsanın minimum 1.5 gram alması gerekir. Kas için 2.2 gram, yukarıda karıştırdım bilgileri şimdi düzeltiyorum.

"Bak krdsm alıosun protein dozunu 3 kilo muza karistiriorsun sud de koyunca 3 gune john cena oluorsun."

Videoyu sonuna kadar izlemenizi öneririm. Sağlık için spor yaparken protein tozu kullanıp vücuda daha fazla zarar veriyorsunuz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
3 güne Jhon Cena oluyorsun :D

Protein tozu kullanmak saçmalık. Bakın doğal kas yapmadan protein tozu kullanmak çok kötü. Doğar kas yapmak en iyisi. Protein tüketmek güzel bir şey fakat protein tozu tüketmek berbat bir şey. "yaw senin vücut inanılmaz kardeşim. Gel senle bi şınav yarışması yapak" derse ne diyeceksiniz ? "Birader ben bunu yatarak yaptım." :D insanın sağlığı ile oynanması çok saçma bir durum. Her vücut farklıdır. İnsan en iyi kendi vücudunu bilir. Sende işe yarar bende işe yaramaz. Zaten en iyisi doğal şeyler. Yiyecek olabilir içecek olabilir. Protein tozu yerine ben ne olduğunu bildiğim ürünleri alırdım. Süt gibi. Sütün zararsız olduğunu biliyorum ama protein tozunun ne gibi sonuçlar vereceğini bilmiyorum. Tamam arkadaşlar yazmış kas yapmaz diye. Teşekkür ederim onlara. Biraz daha saygı ile yazsalar daha iyi olurdu. Ama yapmayın. Kullanmayın. Ben onu kullanmayı ciddi ciddi düşünecek adamlar için dedim ama doğru değilmiş.

Son düzenleme:
90 gram proteine ihtiyacınız varsa neden 150-200gr protein alıyorsunuz? Protein tozunu alması gereken protein miktarının hepsini alamayanlar kullanıyor. Eğer kişi ihtiyacı olan proteinin fazlasını protein tozu ile alıyorsa onun kendi cahilliği olur bu.
Şak diye 150-200 dedi az önce. Neye göre kime göre onu soruyorum ben.

@246675 tamam değerler konusunda bilgim yok 1.5 katı veya 2.2 katı olabilir ama herkes için tek bir sayı olmaz onun için diyorum.

Sonuç olarak profesör beye göre zararlı olma ihtimali yüksek.

Bazen 2.2 grama kadar çıkıyor bu değer.

Çok doğru dediniz.
Bu arada artık yavaş yavaş bu konularda bilinçli insanlarda çıkmaya başladı inşallah artık "porotoin tozu zararlı" diyen kesim bitecek.

Sorsan hayatında spor salonuna girmemiş adam. Çok profesör arıyorsan Mehmet Öz'e bakabilirsin. 50-60 dediğin sedanter bir insan için olabilir belki ama vücut geliştirme ya da fitness için saçma sayılar. Profesör olunca her dediği doğru olmuyor, Canan Karatay'da profesör ama göğüste kas olmadığını iddia ediyor :D

3 güne Jhon Cena oluyorsun :D

Protein tozu kullanmak saçmalık. Bakın doğal kas yapmadan protein tozu kullanmak çok kötü. Doğar kas yapmak en iyisi. Protein tüketmek güzel bir şey fakat protein tozu tüketmek berbat bir şey. "yaw senin vücut inanılmaz kardeşim. Gel senle bi şınav yarışması yapak" derse ne diyeceksiniz ? "Birader ben bunu yatarak yaptım." :D insanın sağlığı ile oynanması çok saçma bir durum.
Protein tozu kas yapmaz, bunu anladığınız zaman tartışmaya devam edebiliriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı