Çözüldü Harici AMD ekran kartı nasıl kullanılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Furkan Kablan

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: AMD Ryzen 5 7600X
Anakart: Gigabyte B650M DS3H
Ram: Adata XPG Lancer RGB 32 GB (2x16 GB) DDR5 6000 MHz CL40 RAM,
Ssd: Team 1TB MP33 Pro TM8fPD001T0C101 PCI-Express 3.0 M.2 SSD,
Güç Kaynağı: Gamepower 850W GP-850 Power Supply,
Sıvı Soğutma: Lian Li galahad 360 Black sıvı soğutma,
Ekran Kartı: Sapphire AMD Radeon RX 7900 XT Gaming AMD RDNA 3 20GB GDDR6
Arkadaşlar, harici ekran kartım Intel ama bunu AMD yapmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim? Yardımcı olur musunuz? Görüntü ayarlarından grafik ayarlarına girip uygulamayı koyuyorum ama hiçbir şey değişmiyor.

Çözüm
Kanka yeni almadım zaten bilgisayarımda vardı 2 tane ekran kartı ama mesela leauge of Legends de 60 FPS alıyorum ama Minecraft'ta 10 FPS alamıyorum bile bazıları da harici ekran kartını kullanmıyor olabılırsın dedı ve buyuk ıhtımal ile de kullanmıyorum onu sordum.

Masaüstü.

Monitöre taktığın kablonun öbür ekran kartına takman lazım.
Kanka yeni almadım zaten bilgisayarımda vardı 2 tane ekran kartı ama mesela leauge of Legends de 60 FPS alıyorum ama Minecraft'ta 10 FPS alamıyorum bile bazıları da harici ekran kartını kullanmıyor olabılırsın dedı ve buyuk ıhtımal ile de kullanmıyorum onu sordum.

Masaüstü.

Yani anakarta değil de ekran kartına takacaksın.
Optimus teknolojisini mi kastediyorsun? Ayrıca donanımsal olarak AMD ekran kartına sahip misin?

Ben anladım sanırım :) Sürücülerini ve AMD software'i kurduktan sonra uygulamanın üzerine sağ tıkla, "bu grafik işlemciyle çalıştır" üzerinden AMD'yi seç. Eğer bu seçeneği göremiyorsan AMD software'den otomatik açılacak uygulamalardan kullanacağın uygulama/oyun 'u seç. Sanırım demek istediğiniz bu.

Arkadaş da hem işlemci de grafik birimi var artı olarak da ekran kartı var uygulamalar da ekran kartının nasıl kullanılacağını sormak istemiş.

Arkadaş da hem işlemci de grafik birimi var artı olarak da ekran kartı var uygulamalar da ekran kartının nasıl kullanılacağını sormak istemiş.
Anlamadım ki tam olarak ne sorduğunu. Yeni ekran kartı almış ve görüntü kablosunu anakarta takmış olabilir. Veya laptop kullanıyor ve uygulamaların İntel ile çalıştığını sanmış da olabilir.

Konu sahibi arkadaş Intel grafik birimi uygulamalarda kullanılır sen oyuna girince otomatik olarak ekran kartı olur.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı