Çözüldü Harici Disk ile Windows 10 Kurmak Mümkün Mü?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
11
Yer
Kayseri
Şu anda elimde USB bellek olmadığı için ve Windows 10'un eski sürümünde (1809) takılı kaldığım için format atıp yükseltmek istiyorum. Yalnız birkaç sorum var.
  1. Elimdeki harici diskten bir bölüm ayırıp bu bölüme indirdiğim ISO dosyasını Rufus'a yazdırıp kuruluma öyle geçebilir miyim?
  2. Yazdırma işlemi sırasında yazdırmayı yaptığım bölüm dışında harici diskimde herhangi bir veri kaybı oluşur mu?
  3. Sağlıklı bir yöntem mi?
Şimdiden teşekkürler. :)

Çözüm
A
1-Veri kaybının ihtimalini 0'a indirmek için verilerini yedekle.
2-Program aracılığıyla diskini ISO dosyasının boyutunun biraz fazlası kadar küçült.
3-Küçültülen HDD alandan yeni bölüm oluştur.
4-ISO dosyasının bozuk olup olmadığını test etmek için sanal makinede bir test et.
5-Yeni bölüme bütün kurulum dosyalarını ISO dosyasından çıkart.
6-EasyBCD yardımıyla yeni boot menüsü oluştur ve WinPE'yi seç.
Kod:
X:\sources\boot.wim
X yerine yeni sürücünün harfini koyacaksın. Ve boot menüsü için bir ad belirle. "Ben Windows Setup seçtim."
7-EasyBCD'den ayarları kaydet.
8-Yeniden başlat.
Şimdi iki yol var:
9a-Windows Setup seç.
İşe yaramadı ise:
9b-"Bilgisayarınızı onarın" menüsünü bul.
9b2-Gelişmiş seçenekler.
9b3-Komut İstemi.
9b4-Yeni sürücünün harfi:\setup.exe
10-Kuruluma başla. Fakat sürücüler kısımında kurulum dosyaların olduğu sürücüyü sakın biçimlendirme/silme. Eğer yaparsan yaptığımız her şey çöpe gider.
Umarım yanlış bilgilendirme yapmamışımdır.
Program arayüzünü atabilir misin?
minitool partition wizard arayüz.png

Her şey hazır mı?
Evet, hazır.

1-Veri kaybının ihtimalini 0'a indirmek için verilerini yedekle.
2-Program aracılığıyla diskini ISO dosyasının boyutunun biraz fazlası kadar küçült.
3-Küçültülen HDD alandan yeni bölüm oluştur.
4-ISO dosyasının bozuk olup olmadığını test etmek için sanal makinede bir test et.
5-Yeni bölüme bütün kurulum dosyalarını ISO dosyasından çıkart.
6-EasyBCD yardımıyla yeni boot menüsü oluştur ve WinPE'yi seç.
Kod:
X:\sources\boot.wim
X yerine yeni sürücünün harfini koyacaksın. Ve boot menüsü için bir ad belirle. "Ben Windows Setup seçtim."
7-EasyBCD'den ayarları kaydet.
8-Yeniden başlat.
Şimdi iki yol var:
9a-Windows Setup seç.
İşe yaramadı ise:
9b-"Bilgisayarınızı onarın" menüsünü bul.
9b2-Gelişmiş seçenekler.
9b3-Komut İstemi.
9b4-Yeni sürücünün harfi:\setup.exe
10-Kuruluma başla. Fakat sürücüler kısımında kurulum dosyaların olduğu sürücüyü sakın biçimlendirme/silme. Eğer yaparsan yaptığımız her şey çöpe gider.
Umarım yanlış bilgilendirme yapmamışımdır.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı