Harici disk neden bulut depolamadan daha çok tercih ediliyor?

Makaleler
44
HDD, düşünce veya herhangi bir mekanik sorun oldu mu veri kurtarmanın çok zor olduğunu biliyorum. Tamam, çok uzun kullanan kişiler var; belki 5, belki 10 yıl. Ama biraz yüksekten düşünce içindeki parçaların kırılacağı ne malum? Bunu anlamıyorum. Ben de almak istiyorum ancak sorgulamak istiyorum. Ağır bir programım yok. Mail hesabı isteyen uygulamalar(Twitch, Instagram, Discord, Steam, Facebook vb. gibi) için ne olacak?

Peki Google hesabının güvenliği nasıl? Google, dünyanın en zengin teknoloji şirketi olarak 4. sırada ve depolama konusunda en cömerti. Tamam, mail gerektiren için mail hesabı gerekiyor. Ki 1 milyardan fazla Google hesapları var. Google, mail hesabı açılırken 1. birinci sırada.

Bu bilgiyi verdikten sonra şunu sormak istiyorum: 8K fotoğraf birikti Google hesabında. Anılarım var tabii. Tabii ki de harici disk daha hızlı, ona bir lafım yok. Ancak hangisi daha uzun ömürlü gelecek.

Google'ın depolama konusunda cömert dediğim yeri: 2 TB alan için yıllık 300 TL talep ediyor. Microsoft ondrive ise 1 TB için yıllık 550 TL istiyor. Ama Türkiye'nin upload hızı malum?

Tabiri caizse canavar gibi internet olmadıkça bulut depolama kullanmam(Altyapı bile yok, varın hesabını siz yapın). 1 TB taşınabilir HDD var ve yıllardır bir şey olmadı. İlerleyen dönemde de taşınabilir SSD almayı düşünüyorum. 800+ GB veriyi nereye hangi internetle yedekleyeceğimi bulabilene harici disk bedava. 😀

HDD her zaman elinizin altında bir kere alınca bitiyor.
Veri kaybı risklerine karşı 5 yılda bir HDD yenileyebilirsiniz.
Ve ayrıca da veri kaybına karşı saklanacak yedek bir diskte alınıp, verilerin bir kopyası yedekte saklanabilir.

Bulut depolama için internetiz olmalı ve çok yavaşta olmamalı, ayrıca bulut depolama için yıllık ücret ödemeliniz yani paranız olmalı.

HDD her zaman elinizin altında bir kere alınca bitiyor.
Veri kaybı risklerine karşı 5 yılda bir HDD yenileyebilirsiniz.
Ve ayrıca da veri kaybına karşı saklanacak yedek bir diskte alınıp, verilerin bir kopyası yedekte saklanabilir.

Bulut depolama için internetiz olmalı ve çok yavaşta olmamalı, ayrıca bulut depolama için yıllık ücret ödemeliniz yani paranız olmalı.
2 TB için yıllık 300 TL çok mu?
1 TB taşınabilir HDD var ve yıllardır bir şey olmadı.
Ya olursa? Bundan korkuyorum. 😄
Tabiri caizse canavar gibi internet olmadıkça bulut depolama kullanmam(Altyapı bile yok, varın hesabını siz yapın).
İnternet hızlı olsa; bulut depolama harici diski eskitmeye başlar. Uzun bir süre eskitemeyecek gibi duruyor.

Son düzenleme:
2 TB için yıllık 300 TL çok mu?
HDD fiyatına oranla çok.
Ama sağladığı güvence ve avantajlar var.
Sağlanan güvence ve avantajlara saklayacağınız ikinci bir yedek disk alarak sahip olabilirsiniz.

Fotoğraflarının saklanması için ;
Herkesin yıllık 300 TL verecek parası ve internet paketi yoktur.
Örnek olarak internet paketim
20210804_205909.jpg

Geri
Yukarı