Harici diskimin güç kablosu koptu

StartPy

Kilopat
Daha fazla  
Seagate harici diskimin güç kablosu koptu. Yüklediğim resim benim adaptörün benzeri. Amazonda bir tane buldum ama Türkiye'den almak istiyorum. Nereden almamı önerirsiniz? Çıkıs gücü 12v 1.5A @Recep Baltaş @Ali Güngör

204171-1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu tür adaptörler için Kadıköy'de Yazıcıoğlu İş Hanı içerisinde Hakan Elektronik var, genellikle aradığını bulabiliyorsun. Çevre esnaf gibi de değiller, ulaşabiliyorsan buraya ya da çevrendeki elektronikçilere bakabilirsin. Fiyatını internetten araştırdıktan sonra zaten çok sorun yaşamazsın. Üzerindeki değerleri tam olarak not alırsan aynı frekanslarda bir adaptör sorunsuz uyacaktır. Benzeri bulunmayan ya da az bulunan elektronik cihazlarda bu şekilde uyumlu adaptör kullandığımız oluyor. Geçtiğimiz günlerde benim eski SATA disk yuvamın adaptörü bozuldu, çekmeceden başka bir adaptörün baktık ki değerleri tam olarak uyuyor, taktık oldu. Son olarak adaptörünün kablosunu bir de yakınlarda elektrikçide siftah ile yaptırıp yaptıramayacağına bak istersen, 3-5 liraya yapan pek çok elektrikçi var.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı