Harici ekran kartı daha düşük FPS veriyor

sglmhalil

Centipat
Daha fazla  
RAM
8 GB 3200 MHZ
Herkese merhaba, i5-1135G7 işlemci ve MX330 ekran kartlı laptopa sahibim. Ekran kartını devreye alıp oyunlara girdiğim an işlemcimin frekansı 0,30 civarına sabitlenip hiç yükselmiyor ve işlemci sıcaklığı da 55-56 derecelerde seyrediyor ama MX330'u devre dışı bırakıp işlemci üzerindeki ekran kartıyla oyunlara girdiğimde daha yüksek FPS'ler ve daha yüksek işlemci frekansı aldığımı görüyorum. Bunun sebebini bir türlü anlayamadım. Laptopu yüksek performansta ve şarja takılı şekilde kullanıyorum forumdaki neredeyse her şeyi denedim ama sonuç alamadım.

Herkese merhaba, i5-1135G7 işlemci ve MX330 ekran kartlı laptopa sahibim. Ekran kartını devreye alıp oyunlara girdiğim an işlemcimin frekansı 0,30 civarına sabitlenip hiç yükselmiyor ve işlemci sıcaklığı da 55-56 derecelerde seyrediyor ama MX330'u devre dışı bırakıp işlemci üzerindeki ekran kartıyla oyunlara girdiğimde daha yüksek FPS'ler ve daha yüksek işlemci frekansı aldığımı görüyorum. Bunun sebebini bir türlü anlayamadım. Laptopu yüksek performansta ve şarja takılı şekilde kullanıyorum forumdaki neredeyse her şeyi denedim ama sonuç alamadım.
Dostum, çözüm bulabildin mi?

Teşekkürler hocam cevap için.
Düzeltme.
Önceden de denemiştim ama olmamıştı herhalde eski sürücüde bir problem vardı. Bu sefer DDU ile temizleyip hem dahili hem de harici ekran kartının sürücülerini GeForce Experience hariç kurdum en güncel şekilde şu anlık bir problem yok aynı sorunu yaşayanlar deneyebilirler.

Son düzenleme:
Kullanılmış bilgisayarın iadesi oluyor mu bende memnun değilim nasıl iade edeceğim 4 ay oldu alalı.

İade biraz saçma olur çünkü 4-5 ay önce 10k olan laptop şu an 17-18 olmuş. İade ettikten sonra eline geçen parayla iyi bir laptop alamazsın. En kötü ikinci elde satmaya çalış.

İade biraz saçma olur çünkü 4-5 ay önce 10k olan laptop şu an 17-18 olmuş. İade ettikten sonra eline geçen parayla iyi bir laptop alamazsın. En kötü ikinci elde satmaya çalış.
27kya almıştım thinkpadimi şuan 30k değer bence iadesi kabul edilirse ekran kartı mx550 oyun için çok yetersiz kalıyo 2.eli ne kadara gider sizce oyun pcsisyle takas teklifleri geliyo da güvenemiyorum pek

27kya almıştım Thinkpad'imi şu an 30k değer bence iadesi kabul edilirse ekran kartı MX550 oyun için çok yetersiz kalıyor 2.eli ne kadara gider sizce oyun pcsisyle takas teklifleri geliyor da güvenemiyorum pek.

Bende de MX550 i5-1235u var oyunlarda kaç FPS alıyorsunuz.

Son düzenleme:
kullanılmış bilgisayarın iadesi oluyor mu bende memnun değilim nasıl iade edeceğim 4 ay oldu alalı
4 ay iade olmaz. En uzun süre (kullansan dahi) iade alan Amazon var. O da 1 ay süre veriyor. Hepsiburada 2 hafta veriyor. Cihazı alıp 1 ay kullanıp iade edebilirsin. Ama içini falan açmamış olman gerekiyor. 4 ay sonra iade mümkün değil. Arıza varsa garantiye yollayabilirsin.

Geri
Yukarı