Harici ekran kartı nasıl aktif edilir?

Fatih.T

Zeptopat
Daha fazla  
Selamünaleyküm, arkadaşlar bir sorum olacak, laptop kullanıyorumda görüntü ayarlarına gittiğimde altta gelişimiş görüntü ayarlarını seçtiğimde, görüntü bilgilerinde.
Dahili ekran var ve işlemcinin desteklediği ekran kartı gözüküyor. Ben de normalde GTX 1650 var ama onu aktif edemiyorum. Mesela örnek fotograf, Google'dan yükledim fotografı PC bana ait değildir. Kırmızı kutucu alınmıs yerde adamda GTX 1070 gözüküyor, bende GTX 1650 gözükmüyor. İşlemcinin desteklediği ekran kartı gözüküyor. Acaba oyunlarda bu FPS düşürümü nasıl GTX 1650 aktif ederim? Size zahmet yardım edebilirmsnz.

Dosya Ekleri

• Ekran-için-görüntü-bağdaştırıcı-özellikleri.jpg
    Ekran-için-görüntü-bağdaştırıcı-özellikleri.jpg
    25,4 KB · Görüntüleme: 1.437
Son düzenleyen: Moderatör:
Windows üzerinden harici gpu görüntülenebiliyorsa başka bir şey yapmanıza gerek yok. Cihaz zaten yüke bindiğinde otomatik grafik işlemelerini harici gpu üzerinden gerçekleştirir.
Bunu kontrol etmek için de afterburner'dan harici gpu değerlerini gözlemleyebilirsiniz oyun oynarken.

Özellikle de belirli bir aplikasyonda ya da oyunda çalıştırmak istiyorsanız grafik ayarlarından direkt exe'yi seçip o app'e özel o gpu'yu aktif edebilirsiniz.

Windows üzerinden harici gpu görüntülenebiliyorsa başka bir şey yapmanıza gerek yok. Cihaz zaten yüke bindiğinde otomatik grafik işlemelerini harici gpu üzerinden gerçekleştirir.
Bunu kontrol etmek için de afterburner'dan harici gpu değerlerini gözlemleyebilirsiniz oyun oynarken.

Özellikle de belirli bir aplikasyonda ya da oyunda çalıştırmak istiyorsanız grafik ayarlarından direkt exe'yi seçip o app'e özel o gpu'yu aktif edebilirsiniz.
oyunda zaten gtx 1650 devreye giriyor
Hocam şuna bir göz atın işinize yarayabilir:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
yardımı
Grafik ayarları kısmına girip göz at yerinden oyunun exesini seçin daha sonra üstüne tıklayıp yüksek performans deyin.

Eki Görüntüle 1137048
Yardımın için Teşekkür ederim
Grafik ayarları kısmına girip göz at yerinden oyunun exesini seçin daha sonra üstüne tıklayıp yüksek performans deyin.

Eki Görüntüle 1137048
Aygıt yöneticisinde gözüküyor mu?
oyunlarda zaten gtx 1650 devreye giriyor sadece orda gtx 1650 gözükmyorda fps düşürür mü diye merak ettim

oyunda zaten gtx 1650 devreye giriyor

yardımı

oyunlarda zaten gtx 1650 devreye giriyor sadece orda gtx 1650 gözükmyorda fps düşürür mü diye merak ettim
Muhtemelen laptopun sürekli gtx 1650 aktif olmasın ısınma yapmasın diye normal güç planında default dahili ekran kartını aktif tutmuş. Bence bu kötü değil daha önceden laptop kullanıyordum ben oyun oynamadığım zamanlarda aygıt yöneticisinden harici ekran kartını pasife alıyordum ve oyuna girerken aktif ediyordum. Güç planından tercih edilen ekran kartı ayarını bilmediğimden bu işlemi tamamen manuel yapıyordum.

Yeni konular

Geri
Yukarı