Harici ekran kartı olmayan bilgisayarlar neden ince?

zeroline25

Zeptopat
Daha fazla  
  1. https://www.hepsiburada.com/lenovo-...abilir-bilgisayar-83em005utr-pm-HBC00005QF9MH
  2. Asus Vivobook 15 X1502ZA-EJ1815 Notebook

Bu bilgisayarlarda harici ekran kartı olmadığı için mi ince tasarım yapıyorlar acaba?
Bu incelik, bilgisayarlarda işlemci gerektiren işlerde soğutma başarısına ne kadar etkiler veya işlemci gücünü çok kısıtlar mı?

Not: Bilgisayar borsa programı robotları çalıştıracak. Bu programlar ekran kartı kullanmıyor. O sebeple bu şekilde bir bilgisayar baktım.

Şimdiden yardımlarınız ve bilgi paylaşımlarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
  1. https://www.hepsiburada.com/lenovo-...abilir-bilgisayar-83em005utr-pm-HBC00005QF9MH

Bu bilgisayarlarda harici ekran kartı olmadığı için mi ince tasarım yapıyorlar acaba?
Bu incelik, bilgisayarlarda işlemci gerektiren işlerde soğutma başarısına ne kadar etkiler veya işlemci gücünü çok kısıtlar mı?

Not: Bilgisayar borsa programı robotları çalıştıracak. Bu programlar ekran kartı kullanmıyor. O sebeple bu şekilde bir bilgisayar baktım.

Şimdiden yardımlarınız ve bilgi paylaşımlarınız için teşekkür ederim.

İçerisinde ekran kartı yok o yüzden inceler bu bilgisayarların amaçları zaten günlük kullanım oyun bilgisayarı değiller attığınız bilgisayarlar da 1. en iyisi.

Evet harici ekran kartı olmaması ince tasarım için uygundur bu tip bilgisayarlar genelde ofis tipidir Intel UHD Graphics yeterli ekran kartları bulunur bu yüzdende soğutma ihtiyacı pek gerekmez baktığınz laptopun sağ ve sol kısmındada fan ızgarası göremedim zaten borsa programı robotları çalıştıracaksınız işlemciniz güçlü sadece büyük yük gerektiren işlerde şarjda kullanmanız gerekebilir.

Selam dostum! Harici ekran kartı olmayan bilgisayarlar genellikle daha ince olurlar çünkü bu cihazlarda kullanılan dahili grafik işlemcileri, harici ekran kartlarına göre daha az alan kaplar ve daha az ısı üretir. Dahili grafik birimleri anakartın içinde entegre olarak yer aldığından, ek bir bileşen olarak harici ekran kartına ihtiyaç duyulmaz. Bu, bilgisayarın daha ince ve hafif tasarlanmasına olanak tanır. Bu sayede taşınabilirlik artar ve cihazın tasarımı daha estetik hale gelir.

Son düzenleme:

Evet kısıtlar ama yeterli gelecektir. Harici kart olmadığı için soğutma bloğu daha ince ve yer kaplamayan biçimde oluyor, haliyle cihazların daha ince olmasına olanak tanıyor.

Evet harici ekran kartı olmaması ince tasarım için uygundur bu tip bilgisayarlar genelde ofis tipidir Intel UHD Graphics yeterli ekran kartları bulunur bu yüzdende soğutma ihtiyacı pek gerekmez baktığınz laptopun sağ ve sol kısmındada fan ızgarası göremedim zaten borsa programı robotları çalıştıracaksınız işlemciniz güçlü sadece büyük yük gerektiren işlerde şarjda kullanmanız gerekebilir.
ısının kaynağı işlemciden çok harici grafik kartı mı oluyor o zaman

işlemci ile çalışan robotlar haftanın her günü sabahtan akşama çalışacak bu sebeple bilgisayar sürekli prize takılı durur.

13700h işlemci harici ekran kartı rtx 4060 olan bir bilgisayarda işlemci hiç duymadan robotları çalıştırmıştı ama bu bilgisayarlar biraz ince olunca şüphe ettim açıkçası performansını çok etkiler mi diye

Isının kaynağı işlemciden çok harici grafik kartı mı oluyor o zaman.

İşlemci ile çalışan robotlar haftanın her günü sabahtan akşama çalışacak bu sebeple bilgisayar sürekli prize takılı durur.

13700H işlemci harici ekran kartı RTX 4060 olan bir bilgisayarda işlemci hiç duymadan robotları çalıştırmıştı ama bu bilgisayarlar biraz ince olunca şüphe ettim açıkçası performansını çok etkiler mi diye.

Harici grafik kartı işlemciye bağlı olduğu için işlemcide ısınma görülür. Prizde duracağı için sorun yok. Ekran kartıyla işiniz olmadığı için bir sorun oluşacağını düşünmüyorum. İnce tasarım sadece ısınmayı etkileyebilir. RTX gibi bir ekran kartı bulunmadığı için büyük ihtimalle alüminyum metal soğutma kullanılmıştır. İnce tasarım sizi şüpheye düşürmesin. Yapacağınız iş büyük değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Harici grafik kartı işlemciye bağlı olduğu için işlemcide ısınma görülür. Prizde duracağı için sorun yok. Ekran kartıyla işiniz olmadığı için bir sorun oluşacağını düşünmüyorum. İnce tasarım sadece ısınmayı etkileyebilir. RTX gibi bir ekran kartı bulunmadığı için büyük ihtimalle alüminyum metal soğutma kullanılmıştır. İnce tasarım sizi şüpheye düşürmesin. Yapacağınız iş büyük değil.

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı