Harici Hard Diski Görmeme Sorunu

Nicomedian

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
lEjqMg.png

Arkadaşlar merhaba, arkadaşım laptopuna harici harddiskini bağladığında bilgisayarı görmüyormuş. Fakat HDD'yi BIOS'tan gördüğünü aynı zamanda başka bilgisayarda HDD'nin sorunsuz çalıştığını söyledi. Sizce sorun ne olabilir? Cevaplarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu yöntem genelde flash bellekleri görünür yapmak için kullanılıyor. Fakat sizin sorununuz için de uygulanabilir diye düşünüyorum. Öncelikle cmd'yi açınız. HDD'nin harfini yazın.(örnek olarak "M:") ve Enter'a basın sonra şu kodları yazın: "Attrib /s /d -r -a -s -h" ve tekrar Enter'a basın.

Merhaba iyi günler öncelikle. Bu soruna sahip bilgisayar bende. Fakat dedikleriniz uygularken H: (Harddiskin harf yolu) yazıp entera tıkladıktan sonra üstüne bir şey yazamıyorum daha dogrusu yazıyorum ama görünmüyor.(Bunu harddiski çıkardıktan sonra gelen yazılardan anlıyorum.) Yazılar sadece harddiski çıkardıktan sonra geliyor. Sorunum hala devam etmekte malesef. Harddiske biostan veya diğer bilgisayarlardan ulaşım sağlamaktayım. Bilgisayara formatta atım ama hala devam etmekte.

Hızlı Resim - Adsız

Resimde cdm komutlarını görebilirsiniz. Acces denied azıları harddiski çıkartınca geldi.

Bu yöntem genelde flash bellekleri görünür yapmak için kullanılıyor. Fakat sizin sorununuz için de uygulanabilir diye düşünüyorum. Öncelikle cmd'yi açınız. HDD'nin harfini yazın.(örnek olarak "M:") ve Enter'a basın sonra şu kodları yazın: "Attrib /s /d -r -a -s -h" ve tekrar Enter'a basın.

Kardeşim çok teşekkürler bunu kendi laptobumda yapamadım fakat diğer bilgisayarlarımda dediklerini uyguladım ve laptopbumdada sorun çözüldü verdiğin bilgiden ötürü teşekkürler. :D :D

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı