Harici HDD çalışıyor ama PC görmüyor

esref0312

Hectopat
Daha fazla  
WD Elements 1 TB harici HDD'ye sahibim. 4 yıldır kullanıyorum ancak bugün harici HDD'den PC'ye dosya kopyalarken birden durdu ve harici HDD PC'de görünmemeye başladı ve hiçbir şekilde harddiske giremiyorum ancak harddiskin ışığı yanıyor. Başka PC'lere takarak denedim kablosunu da değiştirip denedim ama hala aynı durumda. Aynı zamanda internetten uzun süre araştırdım birçok şey denedim. Acronis, Partition Magic, Paragon Partition, Active Recovery file vs. Birçok şey denedim ama bir türlü eski haline getiremedim.

Disk yönetimine girer girmez karşımda uyarı penceresi açılarak "Mantıksal Disk Yöneticisi'nin Erişebilmesi için önce diski başlatmalısınız" hatası ile karşılaşıyorum "Tamam" dediğimde ise "Sistem Belirtilen Dosyayı Bulamıyor" hatası alıyorum.
Ne yapabileceğim hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim. İçinde önemli verilerim mevcut.
İyi çalışmalar.

sorun.png sorun2.png sorun3.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam benim harddiskimde de o problem vardı. Tam çözümü bilmiyorum ancak içindeki SATA to USB kartını değiştirmeyi dene. Olmadı veri kurtarma merkezlerine bir göster bakalım problemi neymiş.

hocam ben yazılımsal bir sorun olduğunu düşünüyorum benzer zorunu yaşayanlar var ve hep bu partition programları ile çözüme ulaşmışlar yalnız ben ulaşamadım :(

hocam ben yazılımsal bir sorun olduğunu düşünüyorum benzer zorunu yaşayanlar var ve hep bu partition programları ile çözüme ulaşmışlar yalnız ben ulaşamadım :(
Hocam eğer veri yoksa hdd nin içinde -çok çok önemli veriler fotoğraf v.s- hdd ni biçimlendir ve tekrar oluştur. Ya da veri kurtarma programları ile önce verilerini kurtar daha sonra biçimlendirerek tekrar oluştur.

Biçimlendirme programı : EaseUS Partition Master Free - HDD Bölüm Programı
Veri kurtarma programı : Recuva - Veri Kurtarma Programı

Aynı sorun başıma bela oldu. Bu konuda tecrübe edinmiş arkadaş varsa yardımcı olursa sevinirim. Harddiskten vazgeçtim verileri kurtarabilirsem sevinirim.

İlginiz için teşekkürler, hocam. Verileri kurtarmada oldukça zor gibi. Sorun kafa hocam. Konuyu açan arkadaş ile aynı sıkıntıdayım. Ama arkadaş kurtarma olayını yazınca belki bir umut ...

benimkini maalesef kimse kurtaramadı en son bir bilgisayar şirketi 1500-2000 dolar arası veri kurtarma hizmetine gönderebileceğini söyledi bende kabul etmeyip geri aldım artık çöpte...

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı