Harici HDD Düşük Kopyalama Hızı

ferhatunvr

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

Benim bir laptoptan söktüğüm disk var ve onu harici disk olarak kullanıyorum. Hiç bir sorun yok çok rahat ve akıcı bir şekilde kullanmaktayım ancak arkadaşım yeni bir disk aldı. Toshiba 1 TB USB 3.0 ben arkadaşın HDD'inden dosya alırken kopyalamayı çok yavaş yapıyor. Bilgisayarım 900 KB 600 KB arası bir yazma hızı ile yapıyor bazen birden 25 MB hıza çıkıyor sonra aniden 0'a düşüp 600 ile 900 arası yazıyor. İlk başta hiç bir sorun yoktu dosya atarken bir gün dosya atım esnasında PC dondu ve donanımı kaldırmadan direk çektim HDD'i o günden sonra böyle olmaya başladı. Format attım arkadaş da kendi PC'sinde kullandı 120 MB ile kopyaladığını söylüyordu ben aldım yine aynı sorun ne olabilir? Ve nasıl çözebilirim içinde almam gereken 120 GB'lik dosya var ama 3 GB'yi bile 50 DK atıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok karışık yazmışsın. Bütün disklerden mi yavaş okuyor yoksa sadece Toshiba diskten mi ? Sadece Toshiba diskten yavaş okuyorsa o diskte bir arıza olabilir. Bütün disklerden yavaş okuyorsa USB portlarında bir arıza olabilir. Ön USB portuna takıyorsan arka porta takıp dene. USB 3.0 portuna takıyorsan sürücü güncellemesi var mı diye kontrol et. Windows 10 kullan. USB 3.0 ve 3.1 için en iyi İŞ Windows 10.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı