Harici HDD İçindeki Dosya Silinmiyor

Hocam virus girmis olabilir bir anti virus ile tarama yapın anti virusunuz yoksa isim vereyim o dosya virusse zaten silinir bir de fotoğraf atabilir misiniz?
Tarattım bir şey çıkmadı. Biçimlendirme işlemini yapsam nasıl olur ?.
1234.png

HDD tune ile bakın disk sağlığı ne durumda ölmüş olabilir ayrıca oksitlenme varmı?
Kapalı bir yerde duruyordu çok kullanmıyordum sadece verilerimi yedeklemek için kullanıyorum senede 1-2 kez dışında kullanmam tertemiz gözüküyor. Şu an Kaspersky sonrası bir de Malwarebytes ile aratıyorum. Virus yoksa diğer seçeneklere bakarız HDD tune'yi de denerim.

Kapalı bir yerde duruyordu çok kullanmıyordum sadece verilerimi yedeklemek için kullanıyorum senede 1-2 kez dışında kullanmam tertemiz gözüküyor. Şu an Kaspersky sonrası bir de Malwarebytes ile aratıyorum. Virus yoksa diğer seçeneklere bakarız HDD Tune'yi de denerim.

Tarattinmi Malwarebytes ile hocam?

Tarattım bir şey çıkmadı. Biçimlendirme işlemini yapsam nasıl olur?
Eki Görüntüle 1535417

3 ihtimal var.
1: Dosya cok kullanilmadigi icin kendine bir şey yapmış kilitlemiş ya da bazi dosyalar onu bozmuş eger boyleyse o silinmez öyle kalır.
2: Bir virus o dosyanin icine girmis ve o dosyanin açılmasını engellemis boyleyse sıkıntı büyük hemen taramayla silmen lazım.
3: Disk hasar almis olabilir ya da tozdan da hasar almis olabilir içini bir temizlemeyi deneyin.

Tarattinmi Malwarebytes ile hocam?

3 ihtimal var.
1: Dosya cok kullanilmadigi icin kendine bir şey yapmış kilitlemiş ya da bazi dosyalar onu bozmuş eger boyleyse o silinmez öyle kalır.
2: Bir virus o dosyanin icine girmis ve o dosyanin açılmasını engellemis boyleyse sıkıntı büyük hemen taramayla silmen lazım.
3: Disk hasar almis olabilir ya da tozdan da hasar almis olabilir içini bir temizlemeyi deneyin.
Şu an taratıyorum bir sıkıntı yok. Tarama bitsin içine bir bakarım toz var mı yok mu diye. Harici Disk'in içindekileri masaüstüne atıp biçimlendirmeyi denesem çözülür mü ?.

Kapalı bir yerde duruyordu çok kullanmıyordum sadece verilerimi yedeklemek için kullanıyorum senede 1-2 kez dışında kullanmam tertemiz gözüküyor. Şu an Kaspersky sonrası bir de Malwarebytes ile aratıyorum. Virus yoksa diğer seçeneklere bakarız HDD tune'yi de denerim.
Bad sector olabilir hocam.

Geri
Yukarı