Harici HDD laptop hızlandırır mı?

samc34

Kilopat
Arkadaşlar selam,

Laptop ın işlemcisi oldukça güçlü dönemine göre. 2C4t olması lazım. i5 Ti sanırsam.
RAM 4 GB.
Ekran kartını hatırlayamıyorum ama işimizde yok zaten. Laptop şu an ciddi yavaş googlea girmek bile işkence. Masaüstünde metin belgesi açıp yazı yazmak 4 dakika. Disk sürekli %100 oluyor bundandır diye düşünüyorum. Tek beklenti Knight'ta pazar kuracağım.

Sorum şu.
İlk olarak: Harici SSD alsam. Şu USB ile bağlananlardan. Harici SSD'ye Windows kurup laptopu harici SSD ile başlatabilir miyim? PC'yi knighta girecek kadar rahatlatır mı?

İkinci olarak: Ana bilgisayarımda 1TB SSD var. Harici SSD'ye de oyunları yüklemek istiyorum. BF serilerini vs. laptoptan çıkartıp masaüstüne taktığım saniye harici USB'den sorunsuz olarak oyunları anında açabilir miyim? USB'den dolayı kopma vs. olur mu?

Son olarak: Harici SSD yede Windows kuracağım için mevcut ana bilgisayara bağladığımda PC açılırken herhangi bir kararsızlık sıkıntı olur mu?

Neden SSD alıp HDD yerine takmıyorsunuz? Daha kolay olmaz mı sizin için?

Arkadaşlar selam,

Laptop ın işlemcisi oldukça güçlü dönemine göre. 2C4t olması lazım. i5 Ti sanırsam.
RAM 4 GB.
Ekran kartını hatırlayamıyorum ama işimizde yok zaten. Laptop şu an ciddi yavaş googlea girmek bile işkence. Masaüstünde metin belgesi açıp yazı yazmak 4 dakika. Disk sürekli %100 oluyor bundandır diye düşünüyorum. Tek beklenti Knight'ta pazar kuracağım.

Sorum şu.
İlk olarak: Harici SSD alsam. Şu USB ile bağlananlardan. Harici SSD'ye Windows kurup laptopu harici SSD ile başlatabilir miyim? PC'yi knighta girecek kadar rahatlatır mı?

İkinci olarak: Ana bilgisayarımda 1TB SSD var. Harici SSD'ye de oyunları yüklemek istiyorum. BF serilerini vs. laptoptan çıkartıp masaüstüne taktığım saniye harici USB'den sorunsuz olarak oyunları anında açabilir miyim? USB'den dolayı kopma vs. olur mu?

Son olarak: Harici SSD yede Windows kuracağım için mevcut ana bilgisayara bağladığımda PC açılırken herhangi bir kararsızlık sıkıntı olur mu?

USB ile çalışır çalışmasına ama yavaş çalışır kardeşim. İçindeki HDD'yi çıkarıp SSD tak uçur makineyi.

USB ile çalışır çalışmasına ama yavaş çalışır kardeşim. İçindeki HDD'yi çıkarıp SSD tak uçur makineyi.
İçindeki HDD yi çıkarıp ssd takmak yerine harici SSD ye windows kurup içindeki hdd den windowsu silsem aynı mantık olmayacak mı? En azından ana bilgisayarımda da kullanırım?
Neden SSD alıp HDD yerine takmıyorsunuz? Daha kolay olmaz mı sizin için?
Diğer ana bilgisayarımda da kullanmak istiyorum. Hdd yerine takılan ssd ile harici takılan ssd arasında nasıl bir fark olacak ki?

İçindeki HDD'yi çıkarıp SSD takmak yerine harici SSD'ye Windows kurup içindeki HDD'den Windows'u silsem aynı mantık olmayacak mı? En azından ana bilgisayarımda da kullanırım?

Diğer ana bilgisayarımda da kullanmak istiyorum. HDD yerine takılan SSD ile harici takılan SSD arasında nasıl bir fark olacak ki?

Okuma yazma hızı olacak fark olarak. USB'ye takarsa 80-90 MB hız olacak SATA'ya takarsan 400-500 MB olacak.

USB de o kadar ciddi fark oluyor mu ya? O zaman ne mantığı kalıyor bu USB SSD'nin. HDD USB olsa o zaman 20'ye falan mı düşecek?

Mantığı şu oluyor içerisine veri depolanıyor. Flash bellekten hızlı okuyup attığı için depolama olarak da kullanıyorlar. Sen içine Windows kurcan bir de oyuna gireceksin hız daha da düşecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı