Yeni HDD Almak Bilgisayarı Hızlandırır mı?

DeathStroke!

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Benim eski bir laptopum var ve bunu hızlandırmak istiyorum ancak 500GB SSD alacak kadar param yok en az 500GB olması lazım çünkü aşağısı kurtarmıyor. Peki SSD Yerine Daha Yüksek RPM ye sahip bir yeni HDD alsam bilgisayarım hızlanır mı?

Benim eski bir laptopum var ve bunu hızlandırmak istiyorum ancak 500GB SSD alacak kadar param yok en az 500GB olması lazım çünkü aşağısı kurtarmıyor. Peki SSD Yerine Daha Yüksek RPM ye sahip bir yeni HDD alsam bilgisayarım hızlanır mı?

Şu anki HDD 5400 rpm ise 7200 rpm bir disk alarak hızlandırabilirsiniz ama bir SSD kadar hız olmayacaktır.

Aslında SSD kadar hıza ihtiyacım yok sadece bir dosya atarken aşırı yavaş oluyor hatta bazen kullanırken beep sesi ile kapanıyor yeniden başlıyor. Yani azıcık da olsa hızı artsa benim işimi görür hem benim şuanki HDD 320GB depolama alanım artacak ve laptop zaten oyun vs oynarken masaüstü bilgisayarımı kullanıyorum, laptop sadece yatarak kullanabildiğim için kullanıyorum birde c++ ps gibi işlemleri yapıyorum.

--------------------------
Birde eklemeyi unuttum. Sata II desktekli bir laptop buna Sata III bağlarsam çalışır değil mi? Yani Sata III hızını alamasamda çalışır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı