Harici HDD mi Harici SSD mi?

Harici HDD mi yoksa harici SSD mi? (Nedenini cevap olarak yazın)

• Oy verenlerin toplamı
    18
  • Anket kapandı .
Son kararımı harici SSD olarak verdim. Çünkü insan SSD'ye alıştıktan sonra bırakamıyor :)
Çekilmez çilesin HDD... Tamam depolama olarak hala kullanılabilir ama Windows ve oyun çalıştırma konusunda sınıfta kalıyor maalesef.
512 GB bile yeterli benim için :)
hayırlı olsun kardeşim güle güle kullan mantıklı bir tercih

Bütçeni zorlama boşuna, ankette neden harici SSD 4 kat yok etmiş anlamadım, HDD hem ucuz hem de daha fazla alan kaplayacak. Ve dediğiniz dosyalar için de gayet yeterli.

Bütçeni zorlama boşuna, ankette neden harici SSD 4 kat yok etmiş anlamadım, HDD hem ucuz hem de daha fazla alan kaplayacak. Ve dediğiniz dosyalar için de gayet yeterli.
@24099 arkadaşımızın da dediği gibi HDD'ler sarsıntılarda çok kolay bozuluyor. Ayrıca IOPS değerleri de son derece düşük. Fakat SSD'lerin hem IOPS değerleri yüksek, hem de darbede bozulma riskleri yok.

@24099 arkadaşımızın da dediği gibi HDD'ler sarsıntılarda çok kolay bozuluyor. Ayrıca IOPS değerleri de son derece düşük. Fakat SSD'lerin hem IOPS değerleri yüksek, hem de darbede bozulma riskleri yok.
Veri depolama için IOPS önemli değil, küçük küçük parçalı uygulamal için önemli. Arkadaşın da düşürebilecek bir durumu olmadığını, hatta düşürse bile o adar kolay bozulcak bir şey olmadığını biliyoruz herhalde? Bunları bir yana atsak bile 3'te 2'si fiyatına 4 kat kapasite alacak.

Veri depolama için IOPS önemli değil, küçük küçük parçalı uygulamal için önemli. Arkadaşın da düşürebilecek bir durumu olmadığını, hatta düşürse bile o adar kolay bozulcak bir şey olmadığını biliyoruz herhalde? Bunları bir yana atsak bile 3'te 2'si fiyatına 4 kat kapasite alacak.
SSD'nin hızına alıştıktan sonra HDD almak bana garip geliyor.
Ayrıca ben biraz sinirli bir insan olduğum için oyun oynarken masaya sertçe vuruyorum. O anda bilgisayarda HDD takılı olsa arıza yapabilir. Ayrıca 512 GB benim için gayet yeterli.

Tercihler yapıldı bitti, neden uzatıyorsun anlamıyorum. Şayet ben yeni bir harici disk alacak olsam, bunu SSD'den yana yapardım.
Arkadaş bugün SSD'yi depolama için kullanır yarın başka bir şey için, ki depolanan resimler küçük parça değil mi? Emin ol kullandığım harici diskten daha hızlı aktarım hızlarına ulaşacaktır, harici diske yedek almak bile saatler sürüyor.
Kendi diskimi çantasında tutuyorum, içinde oynayan mekanik aksama güven olur mu? Lütfen yapma.
Yüksek boyutlarda depolamaya ihtiyaç yoksa, HDD benim için ölü yatırımdır. Saygılar.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı