Harici HDD'den oyun oynamak diskin ömrünü kısaltır mı?

Son düzenleme:
Hocam Samsunlu musunuz gerçekten
55, Evet :)

Diskle ilgili tavsiyeler.
Mümkün olanları yaparsanız ideal performans olur.
Resim müzik video gibi herhangibir programın parçası olmayan dosyaları harici diske taşıyıp Windows bölümünde yer açın.
Varsa gereksiz programları kaldırın.
Sistem geri yüklemeye ayrılmış olan alanı kontrol edin. 2GB tan fazla olmasına gerek yok.
Gördüğünüz gibi bende 14 gb, sizde kaç bilmiyorum ama 3 gb ile sınırlandırabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• ___ı.JPG
    ___ı.JPG
    73,4 KB · Görüntüleme: 15

Resim müzik video gibi herhangibir programın parçası olmayan dosyaları harici diske taşıyıp Windows bölümünde yer açın.
Sistem geri yüklemeye ayrılmış olan alanı kontrol edin. 2GB tan fazla olmasına gerek yok.
Eyvallah Tavsiyeler için :)

Gördüğünüz gibi bende 14 gb, sizde kaç bilmiyorum ama 3 gb ile sınırlandırabilirsiniz.
Tamamdır Hocam Eyvallah, Vallha hiç gereksiz Program yok ya paşa paşa yeni HDD alıcam ya da Harici HDD`ye devam.

Evet , artık 512 gb yetersiz, 2-3 oyunla dolar. 1TB güzel ama mümkünse 2TB a zorlayın kendinizi.
Ya hocam bir şey daha soracağım bu HD Tune`da Error Scan yaptırıyorum 1.5 saat oldu çok az bir kısmı kaldı bitmek üzere hiç Damaged çıkmadı bu Program doğru gösteriyor mu ?

Evet , artık 512 gb yetersiz, 2-3 oyunla dolar. 1TB güzel ama mümkünse 2TB a zorlayın kendinizi.
512`de değil maalesef 480 :(

Geri
Yukarı