Harici HDD'ye oyun kurmak

Ghostmans

Kilopat
Yer
izmir
Daha fazla  
Meslek
Makine Müh
Eski laptopumdan çıkarıdığım bir adet 500GB harddisk var elimde, ek bir aparat aldım ve taşınabilir olarak kullanıyorum. Fakat bilgisayarda pek fazla yer kalmadı açıkçası hem harici olarak kullanamk istiyorum hem de kasaya nasıl bağlıcam bilmiyorum. Ben de USB ile bağlayıp Steam'dan oyun indirdim ve oynadım. Aslında sıkıntı olmadı Rainbow Six 160FPS rahat oynuyabildim ama acaba uzun kullanımda sıkıntı çıkarır mı diye düşünüyorum, hafif ısındı sanki.(SSD kullanan olmuş fakat benimki 5400RPM HDD, kasada ise 500GB SSD takılı)

Eski laptopumdan çıkarıdığım bir adet 500GB harddisk var elimde, ek bir aparat aldım ve taşınabilir olarak kullanıyorum. Fakat bilgisayarda pek fazla yer kalmadı açıkçası hem harici olarak kullanamk istiyorum hem de kasaya nasıl bağlıcam bilmiyorum. Ben de USB ile bağlayıp Steam'dan oyun indirdim ve oynadım. Aslında sıkıntı olmadı Rainbow Six 160FPS rahat oynuyabildim ama acaba uzun kullanımda sıkıntı çıkarır mı diye düşünüyorum, hafif ısındı sanki.(SSD kullanan olmuş fakat benimki 5400RPM HDD, kasada ise 500GB SSD takılı)

GTA V gibi oyunlar oynıycaksanız sorun çıkarır okuma hızı yaklaşık saniyede 85 MB üzeri ise sorun yaşamazsınız, en büyük sorunu oyunlarda anlık drop girmesi olacaktır.

Bir sorun çıkmaz kullanabilirsin, ne kadar çok veri yazarsan HDD sağlığı o kadar düşer ama bu harici değil de dahili olsa da yaşanabilecek bir durum. Kısacası kullan böyle Bit şey olmaz.
GTA V gibi oyunlar oynıycaksanız sorun çıkarır okuma hızı yaklaşık saniyede 85 MB üzeri ise sorun yaşamazsınız, en büyük sorunu oyunlarda anlık drop girmesi olacaktır.

Drop girmez donma olur yanlış bilgi bermeyin donma HDD drop RAM yetersizliği kaynaklıdır.

Son düzenleme:
Bazen dosya yada program almam gerekiyo boyutu büyük oluncada usb ye sığmıyo o yüzden bende harici olarakta kalsın istiyorum.
Sıkıntı olmaz ama bilgisayarındaki hızlı USB portlarını kullan. Isınması da normal kasa içinde de ısınıyor, ama hissetmiyoruz. Dışarda olunca dokunuyorsun hissediyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı