Harici HDD'yi dahili yapmak

• Konuyu başlatan m3t0
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 961

m3t0

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar elimde 1TB harddisk var bunu masaüstü bilgisayarımda dahili olarak kullanmak istiyorum nasıl yapabilirim? İnternette içini vesaire açıyorlar ancak ben o tür işlere girmek istemiyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Merhabalar elimde 1TB harddisk var bunu masaüstü bilgisayarımda dahili olarak kullanmak istiyorum nasıl yapabilirim? İnternette içini vesaire açıyorlar ancak ben o tür işlere girmek istemiyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Oncelikle merhaba. Harici HDD’yi dahili olarak kullanmanin tek saglikli yolu icini acmak.

Kutuyu açmadıkça bir anlamı olmayacak. USB'ye takın ve sabit olarak kullanın kutuyu açmak istemiyorsanız. Açarsanız da kutunun içinde 2.5" HDD var. Onun normal bir HDD'den farksız şekilde montajını yapacaksınız.

Kutuya zarar vermeden açabilirseniz daha sonra istediğiniz zaman tekrardan harici haline çevirebilirsiniz. Olası bir hata ile kutuya zarar verseniz bile 30-50TL arası fiyatlara yeni bir kutu temin edebilirsiniz.

Kutuda kullanmaya devam ettiğiniz sürece ha kasanın içinde ha dışında aynı şey bir farkı yok. Hız olarak da USB hızları SATA bağlantısına göre aşırı yavaş kalacaktır. En iyisi çıkarıp takmak.

Aynı model HDD'nin içini açma videolarını araştırın.
Bazı HDD'lerin içerisinde SATA'yı USB'ye çeviren adaptörler varken. Bazılarında direkt USB çıkışı oluyor.
Eğer USB çıkışı direkt HDD üzerinden ise kutusunu sökmek ile sökmemek arasında fark yok.
Ara adaptör var ise adaptörü çıkarıp SATA veri ve güç kabloları ile dahili olarak kullanabilirsiiniz.

Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim bilgilendirme için. Benim sorum o değildi aslında. Benim yer olarak sıkıntım yok. Ben bilgisayara diski nasıl tanımlıyacağım onu sormuştum. Yani bilgisayar onu harici değil de kendi D sürücüsü gibi algılamasını sağlamak.

Bilgisayarım sağ tık -> Disk yöneticisi sayfasından diske sağ tıklayıp Harf Yolunu Değiştir deyip D yapmanız gerek sadece. Başka türlü fark yok performans dışında.

Bilgisayarım sağ tık -> disk yöneticisi sayfasından diske sağ tıklayıp harf yolunu değiştir deyip D yapmanız gerek sadece. Başka türlü fark yok performans dışında.

Hocam çok sağ olun. Sizin dediğiniz gibi yapınca diski çıkardığımızda ne oluyor?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı