Harici Kali Linux kurmak vs Windows 10 içine kurmak

zibizeretta

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar. Yakın zamanda Kali-Linux kullanmaya başladım fakat aynı PC'de ayrı ayrı kurup lazım olduğu zaman farklı işletim sistemleri arasında geçiş yapmak, özellikle de 5 dakika sürecek bir işlem için geçiş yapmak artık canımı sıkmaya başladı. Harici Kali'de kalmak ile Windows'un içine kurmak arasında kaldım.
Sorum şu:
Windows'un içine sanal makine ile kurup gerektiğinde oradan çalıştırdığım zaman direkt Kali işletim sistemi şeklinde kullanmamdan eksi yanları var mı? Yani harici işletim sistemi olarak kullanabildiğim fakat sanal makinenin içinde çalıştığı zaman kullanamadığım özellikler var mıdır? Eksik özellikler varsa mevcut işletim sistemini bozmadan giderebilir miyiz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar. Yakın zamanda Kali-Linux kullanmaya başladım fakat aynı PC'de ayrı ayrı kurup lazım olduğu zaman farklı işletim sistemleri arasında geçiş yapmak, özellikle de 5 dakika sürecek bir işlem için geçiş yapmak artık canımı sıkmaya başladı. Harici Kali'de kalmak ile Windows'un içine kurmak arasında kaldım.
Sorum şu:
Windows'un içine sanal makine ile kurup gerektiğinde oradan çalıştırdığım zaman direkt Kali işletim sistemi şeklinde kullanmamdan eksi yanları var mı? Yani harici işletim sistemi olarak kullanabildiğim fakat sanal makinenin içinde çalıştığı zaman kullanamadığım özellikler var mıdır? Eksik özellikler varsa mevcut işletim sistemini bozmadan giderebilir miyiz?

Hayır yok diye biliyorum tüm özelliklerini kullanırsın, ben Kali'yi şahsen USB live boot olarak kullanıyorum çünkü sistemim sanallaştırmaya uygun değil.

Kali gibi bir sistemi sanal makinede kullanmak çoğunlukla daha avantajlıdır. Sistem kaynağını biraz fazla tüketir fakat VMware ve VirtualBox gibi sanal makine oluşturma uygulamalarının da önemli artıları var. Sistemin anlık Snapshot'ını alıp sistem dosyaları bozulduğunda sistemi tek tuşla eski haline döndürebiliyorsunuz. Eğer kullandığınız kali araçları Terminal tabanlı ise WSL kullanmak da gayet iyi bir seçenek.

Geri
Yukarı