Harici monitöre harici ekran kartından görüntü verebilmek mümkün mü?

korayduruhan

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
İşletmeci
Merhabalar,

1. Bugün itibariyle elime ulaşan ViewSonic VX3258 2K MHD 144Hz monitörü, eski laptop'ıma (ASUS X552C) harici olarak HDMI ile bağladım.

Laptop'ın Intel HD Graphics 4000 dahili ve GeForce G710M harici ekran kartı var.

2. Ayarlardan görüntüyü sadece 2. 'Ye yani harici monitöre verdim.

Laptop'ın dahili ekranında 1368X768 olan çözünürlüğü, harici monitörde 1920x1080'e kadar çıktı.

Buraya kadar bir problem yok, fakat bu monitör 2560x1440 çözünürlüğe ve 144 Hertz kare hızına kadar desteklemesine rağmen, ayarlarda maksimum Hertz 60'a ve çözünürlük de maksimum 1920x1080 kadar görünüyor.

Screenshot_2.pngScreenshot_3.png

Gelişmiş görüntü ayarlarında da harici monitörün dahili ekran kartından görüntü aldığı görünüyor (Intel HD Graphics 4000)
Bunu GeForce 710M yani harici ekran kartı ile değiştirebilirsem çözünürlüğün de, Hertz seçiminin de yükseleceğini düşünüyorum.
Çünkü NVIDIA resmi web sitesinde bu ekran kartının 2560x1536'ya kadar görüntü verebildiğini belirtmiş.
Bkz: GeForce 710M | Specifications | GeForce

Screenshot_6.png

3. BIOS'um eski olduğu için BIOS ayarlarında dahili ekran kartını devre dışı bırakma seçeneği bulunmuyor ve Windows laptop'ın bataryasını ölü olarak gördüğü için BIOS güncellemesine izin vermiyor.

Özelliklerde monitörün adı görünmesine rağmen başlıkta bilinmeyen monitör olarak geçiyor.
Screenshot_3.png

4. Plug and Play (PnP) monitörü aygıt yöneticisinden devre dışı bıraktım.
Screenshot_7.png
Harici monitörün adı aygıt yöneticisinde görünüyor.

5. ViewSonic resmi sayfasından monitör sürücü yüklemesi yaptım, aygıt yöneticisinden de dahili/harici ekran kartlarının ve harici monitörün sürücü güncellemelerini kontrol ettim.

Soru: harici monitöre bilgisayarın harici ekran kartından görüntü vermeyi nasıl yapabilirim?
İstek: Çözünürlük ve Hertz değerlerimi yükseltebilmek.

Lütfen sadece bilgili arkadaşlar yazsın.
Teşekkürler

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı