Harici RGB kontrol kartı var mıdır?

Tesla25

Hectopat
Yer
Bursa / Osmangazi
Daha fazla  
Meslek
Bilgi İşlem | IT Donanım Destek Uzmanı
Merhaba arkadaşlar,

MSI Z87-G45 model anakart kullanmaktayım. Anakartımda RGB çıkışı yok. RGB sistem toplamaya çalışıyorum.

Elimde Asus In-Win 303 RGB kasa ve Akasa Venom R10 RGB sıvı soğutma sistemi mevcut. Ayrıca Aigo C5 (Toplam 7 adet fanlı) parçalar mevcut. (Siparişi bu gün verdim, yarın gelecek)

RGB sistemini bilgisayarımdan kontrol etmek istiyorum. Haftalardır araştırıyorum fakat bir çözüme ulaşamadım.

Akasa Vegas 7 Modlu 4 Kanal RGB Fan Çoklayıcı Kontrol Kartı

İnternette bu ürünü buldum. Bu ürünün kötü yanı ise, çok az efekt ve seçeneğinin olması. Ayrıca bilgisayara anakarttan bağlanmıyor dolayısı ile Windows üzerinden kontrol edilmiyor.

Aigo C5'in kendi kontrolcüsü var. Gayet de yeterli efekti var. Kontrolcüsünden sorunsuz renk, efekt, hız vs. değişimi yapılabiliyor.

Acaba USB gibi bir ara birimden harici olarak bilgisayara bağlanabilen RGB kontrol kartı var mıdır? Mümkünse bilgisayardan da kontrol edebilelim. Benim derdim kasanın ışıklandırmasını gerçek anlamda kontrol edebilmek. Asus Aura destekli bir kasa ve bunu Akasa'nın ürünü ile rezil etmek istemiyorum :)

Maalesef, o ürün sadece cooler master fanlarını desteklemekte hocam. Epey araştırdım.

Corsair commender pro ürünü ledler ile uyumlu görünüyor fakat sadece kendi marka ledlerini destekliyor sanırım. Zira kontrolcünün led çıkışında 3 pin görüyorum, bize 4 pinli birşey lazım.

Şu ürünü çok beğendim, acaba kasanın aura destekli ledleri ile uyum sağlar mı siz ne düşünüyorsunuz:

RGB Android & Ios Control Ünitesi - Modifiye Malzemecisi

Bilgisayardan olmasa da telefondan kontrol edebiliyormuşuz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı