Harici Samsung HDD iade edilmeli mi?

Glottis

Decapat
Merhaba arkadaşlar. Dosya depolama amacıyla, bu harici HDD'yi hepsiburada'dan rastgele bir satıcıdan aldım. Bugün elime ulaştı ve gelir gelmez direkt takıp sağlık testi yaptım.
Anlayan birisi değilim fakat durumu pek iyi gözükmüyor gibi? Resimdeki bilgilere göre sizce iade etmeli miyim?

HD Tune Pro 6.00 (deneme sürümü) kullanarak aldığım bilgiler:
HD Tune Pro - HDD USB - 18.04.2024 - 0.jpg

CrystalDiskInfo kullanarak aldığım bilgiler:
CrystalDiskInfo - HDD USB - 18.04.2024.png

Bu da geldiği kutu ve üstündeki bilgiler:
Paket.jpg

Merhaba arkadaşlar. Dosya depolama amacıyla, bu harici HDD'yi Hepsiburada'dan rastgele bir satıcıdan aldım. Bugün elime ulaştı ve gelir gelmez direkt takıp sağlık testi yaptım.
Anlayan birisi değilim fakat durumu pek iyi gözükmüyor gibi? Resimdeki bilgilere göre sizce iade etmeli miyim?

Eki Görüntüle 2172080

Eki Görüntüle 2172082

Eki Görüntüle 2172083
Hocam Hard Disk Sentinel'inde SS ini atabilir misiniz?

HDD WD marka ama neden Samsung HM641jı olarak gözüküyor.Alemdağ teknoloji satıcısından aldıysanız 2 yorumu var ve biri.

"500 GB diye aldım 300 GB geldi, resmen saçmalık, TAM500 GB vermesini beklemiyorum 400 küsurlü bir şey olması gerekirdi ama 300 geldi, almayın bir işe yaramaz"

Sizinki de 640GB farklı bir HDD gözüküyor.

Dolandırıcılar,iade etmeyi deneyin.

Son düzenleme:
1- 1688 kez takılıp çalıştırılmış ve 3760 saat çalışmış. Epey uzun süredir kullanılan eski bir hard disk var içinde. Boyut bilgisi de tutmamış.

2- Disk Samsung marka gözüküyor. HD Tune programı ise meşhur bir USB dönüştürücü üreticisi olan JMicron'un adını görmüş.

3- Yine dolandırıcı, aşağılık bir satıcı ile karşılaştık gibi gözüküyor. Eski bir diski ucuzdan bir USB dönüştürücüsüne bağlayıp kutunun içine koymuşlar.

İşin kötü tarafı Hepsiburada da aynı şekilde ahlak yoksunudur. Hiç müdahale etmeyebilirler. Daha önce İzoly'nin sahte SSD sattığını bildirdiğim halde durumu kabullenmeyip göz yumdular. Aylarca satışta kaldı ve kim bilir kaç kişi haberi bile olmadan mağdur oldu.

Yine yeniden belirtmekte fayda var. Teknoloji ürünlerinde, bilindik e-ticaret sitelerinin bizzat kendilerinden veya distribütörün işaret ettiği yetkili satıcı işareti taşıyan yerlerden alışveriş yapın. Mevzu HDD/SSD olunca sahte veya kullanılmış ürünle karşılaşmanız muhtemel.

Hocam Hard Disk Sentinel'inde SS ini atabilir misiniz?

Buyurun:
HDSentinel - HDD USB - 18.04.2024 - 2.PNG

HDD WD marka ama neden Samsung HM641jı olarak gözüküyor. Alemdağ teknoloji satıcısından aldıysanız 2 yorumu var ve biri.

"500 GB diye aldım 300 GB geldi, resmen saçmalık, TAM500 GB vermesini beklemiyorum 400 küsurlü bir şey olması gerekirdi ama 300 geldi, almayın bir işe yaramaz"

Sizinki de 640GB farklı bir HDD gözüküyor.

Dolandırıcılar, iade etmeyi deneyin.

Evet, başka yerde bulamadığımdan ve diğer ürünlere param yetmediğinden mecbur bu satıcıdan aldım. Dediğiniz gibi iade etmeye çalışacağım artık.

1- 1688 kez takılıp çalıştırılmış ve 3760 saat çalışmış. Epey uzun süredir kullanılan eski bir hard disk var içinde. Boyut bilgisi de tutmamış.

2- disk Samsung marka gözüküyor. HD Tune programı ise meşhur bir USB dönüştürücü üreticisi olan Jmicron'un adını görmüş.

3- yine dolandırıcı, aşağılık bir satıcı ile karşılaştık gibi gözüküyor. Eski bir diski ucuzdan bir USB dönüştürücüsüne bağlayıp kutunun içine koymuşlar.

İşin kötü tarafı Hepsiburada'da aynı şekilde ahlak yoksunudur. Hiç müdahale etmeyebilirler. Daha önce Izoly'nin sahte SSD sattığını bildirdiğim halde durumu kabullenmeyip göz yumdular. Aylarca satışta kaldı ve kim bilir kaç kişi haberi bile olmadan mağdur oldu.

Yine yeniden belirtmekte fayda var. Teknoloji ürünlerinde, bilindik e-ticaret sitelerinin bizzat kendilerinden veya distribütörün işaret ettiği yetkili satıcı işareti taşıyan yerlerden alışveriş yapın. Mevzu HDD/SSD olunca sahte veya kullanılmış ürünle karşılaşmanız muhtemel.

Haklısınız. Normalde bende dikkat ediyorum fakat üstte yazdığım sebeplerden dolayı böyle bir hatada bulundum.

Buyurun:
Eki Görüntüle 2172103

Evet, başka yerde bulamadığımdan ve diğer ürünlere param yetmediğinden mecbur bu satıcıdan aldım. Dediğiniz gibi iade etmeye çalışacağım artık.

Haklısınız. Normalde bende dikkat ediyorum fakat üstte yazdığım sebeplerden dolayı böyle bir hatada bulundum.
Hard disk oldukça fazla kullanılmış ama sağlıklı duruyor ne kadar aldınız?

Merhaba arkadaşlar. Dosya depolama amacıyla, bu harici HDD'yi hepsiburada'dan rastgele bir satıcıdan aldım. Bugün elime ulaştı ve gelir gelmez direkt takıp sağlık testi yaptım.

Eki Görüntüle 2172080

Eki Görüntüle 2172082

Eki Görüntüle 2172083
Kullanılmış ürün yüksek ihtimalle.İade edin.

Geri
Yukarı