Harici SSD önerisi

Bütçe
1000

ihydrogeni

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Tasaarım Müh.
Aklımda bu iki SSD'den birini almak var, ancak 4K random değerleri hakkında pek bilgi bulamadım internette, hangisi daha iyi dersiniz?
USB 3.0 arayüzü ile kullanacağım, bilgisayarın Type-C portu mevcut ancak kullanım sırasında bilgisayarın şarjı (20V-3.25A/65W) için kullanılıyor olacak, çoklayıcı sıkıntı olabilir.

Sandisk Extreme 500 GB SDSSDE60-500G-G25

Samsung T7 500GB MU-PC500K/WW

Son düzenleyen: Moderatör:
Aklımda bu iki SSD'den birini almak var, ancak 4K random değerleri hakkında pek bilgi bulamadım internette, hangisi daha iyi dersiniz?
USB 3.0 arayüzü ile kullanacağım, bilgisayarın Type-C portu mevcut ancak kullanım sırasında bilgisayarın şarjı (20V-3.25A/65W) için kullanılıyor olacak, çoklayıcı sıkıntı olabilir.

Sandisk Extreme 500 GB SDSSDE60-500G-G25

Samsung T7 500GB MU-PC500K/WW

Samsung 870 EVO satın alıp harici disk kutusu ile kullanırdım. Bu kadar para vermek bence mantıklı değil, tercih sizin tabii.

Bütçeniz yetiyorsa samsung almanızı öneririm. Merak ediyorum neden harici ssd kullanıyorsunuz?
Şu anda kendime ait bilgisayar alamadığım ve iş bilgisayarı kullandığım için, kendi işlerimde USB WindowsToGo kullanıyorum halihazırda. Oyun oynuyorum (WoW) ara sıra takılmalar meydana geliyor harici HDD (USB 3.0) kullanmamdan ötürü. Alacağım SSD'de hem işletim sistemi hem oyun olacak. Kendi işlerimi, iş tarafına dokunmadan çözmenin yolu bu.

Samsung 870 EVO satın alıp harici disk kutusu ile kullanırdım. Bu kadar para vermek bence mantıklı değil, tercih sizin tabii.
Zaten harici bir disk kullanıyorum, bir kaç farklı marka kullandım ve sürekli taşıma durumum oluyor, girişi bir şekilde yıpranıyor USB 3.0 Type-B için. Pek kullanışlı değiller o yüzden.

Bütçem için Samsung'a o kadar değer mi bilemedim açıkçası, o yüzden Sandisk olanın siparişini verdim. Sonuç olarak 4K Rand değerleri ikisi için de iyidir diye düşünüyorum. Elime geçince sonuçlarını paylaşacağım.
Hızı ve IOPS değerleri o kadar kötü değil, USB 3.0 üzerinde çalışıyor.
1614808239419.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı