Harici (Taşınabilir) Diskimde G/Ç hatası

bboyerman

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Makine Teknikeri
Merhaba arkadaşlar. (Model No:WDBKXH5000ASL) Western Digital My Passport 500 Gb'lık gümüş renk taşınabilir diske sahibim. 8 ay önce almıştım ilk aldığım zamanlar bir sıkıntı yoktu fakat sonradan bilgisayarımdan taşınabilir diskime dosya/veri aktarımı yaparken aktarma hızı 0 kb düşüp donuyor ve ''Bir G/Ç hatası nedeniyle istek yürütülemedi'' hatası alıyorum. Bilgisayarım masaüstü bilgisayardır ve işletim sistemim windows 7'dir. Windows 8 ile de denedim gene aynı hatayı aldım. Bilgisayarım 2006 yılında aldığım bir bilgisayar, baya eskidir yani. Taşınabilir diskimi komşumun windows 7'li masaüstü bilgisayarında test ettim 15, 20 gb'lık veri aktarımı, kopyalama, taşıma yaptım. Bir de üstüne HdTune ile bad sector taraması yaptım en ufak bir sorunla bile karşılaşmadım. Kendi bilgisayarımda ne kadar format attıysam, internette yazılanları denediysem windows 7 de kurduysam 8 de kurduysam ne yaptıysam bu problemden kurtulamadım. Sorunun bilgisayarımda olduğunu düşünüyorum ama kesin teşhis de koyamıyorum. Taşınabilir diski servisine göndermek istiyorum ama belki de boşu boşuna göndermiş olacağım. Sizce sorun nerede bilgisayarımda mı yoksa Taşınabilir diskimde mi? Yardımlarınızı esirgemeyin lütfen. Şimdiden çok teşekkürler...
Bilgisayarımın;
Anakart modeli: Gigabyte GC945GCM-S2L (775 socket)
İşlemci modeli: Intel pentium 4 3.2 Ghz

Yardımcı olabilecek, en azından fikir üretebilecek hiç kimse yok mu koca forumda? Sorun sizce de bilgisayarımda olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı