Taşınabilir HDD 0X8007045d G/Ç Hatası

Afrojack

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, laptoptan söktüğüm HDD için taşınabilir yapan aparatı aldım. Aparat ile montajı yaptıktan sonra bilgisayardan HDD' ye dosya aktarımında herhangi bir sıkıntı yok, fakat HDD' den bilgisayara dosya aktarımında ekteki hatayı alıyorum. Dosya aktarım hızı önce 0' a iniyor, daha sonra hatayı veriyor. Forumda araştırdığımda, diskin okuma/yazmasının bozulduğu, diskin fabrikaya gönderilmesi gerektiği yazılmış. Fakat eski bir disk tekrar fabrikaya yollamak gibi bir seçeneğim yok. Ben diski hızlı biçimlendir tikini kaldırıp biçimlendirdim ve hata denetlemesini yaptım. Yine de aynı durum devam ediyor.

Ben yine de emin olmak için soruyorum, disk artık kullanılamaz halde midir ? Benim onarımı için yapabileceğim herhangi bir şey var mıdır ?

Screenshot_5.png

Kutu veya kablo da bozuk olabilir. HD Tune > Health sekmesinden ekran görüntüsü paylaşın.
Hocam HD Tune programında Health sekmesinde detaylı bilgi gözükmüyor. n/a olarak gözüküyor. HDD' yi şuan okuyor, içindeki dosyaları da görüyor fakat bu sekme detaylı olarak gözükmüyor.

Screenshot_4.png

Muhtemelen kutuda sıkıntı vardır. Onun dışında montaj işlemini tekrardan yapın. Bende bazen harddiski hiç görmeyebiliyor.
Montajı tekrardan yaptım. Aynı sıkıntı devam ediyor.

Yazılımın eski sürümünü kullanıyorsunuz. Güncel sürüm 5.70.
Sürüm 5. 7 için de durum aynı hocam. Bilgisayarımda gözüküyor, içindeki dosyayı da açabiliyorum, fakat program bilgi alamıyor. USB'yi çıkarıp taktım birkaç kere, yine de aynı.

Screenshot_6.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Kutuda sorun olduğunu düşünüyorum.
Hocam kutuda da sorun olabilir ama HDD de biraz sıkıntılı sanırım. Ben laptopta kullandığımda son olarak Windows' u açarken fazlasıyla beklemeler, kullanırken de donmalar ve kasmalar yaşadım. Bu HDD' ye bir daha işletim sistemi kurulamayacağını anladım. Fakat en kötü dosya aktarımında harici olarak kullanırım diye düşündüm. Sanırım bu iş de olmayacak.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı