Harry Potter evreni mi Orta Dünya mı?

Sormak istediğim şey şu, Harry Potter evrenini mi yoksa Orta Dünya'yı mı daha çok seviyorsunuz? Ve nedenini yazar mısınız?

Not: Lütfen fanboy kavgasına çevirmeyin, ayrıca benim burada karşılaştırdığım şey "evrenler", "kitaplar" değil. Lütfen olay çıkartmayınız.

Bence bir LOTR oku derim.
İronik.

Harry Potter serisinin 4. filmindeyim şu an, ondan gidip görmek daha iyi olurdu. Ama korkarım ben. Bir anda Voldemort gelip beni öldürürse hakkınızı helal edin.

Detay ve eğlence demişsiniz. Ben bu durumda herkesin Harry Potter demesi gerektiğini düşünüyorum.
Benim bildiğim Orta Dünya'da ne o kadar detay var, ne de eğlenilecek içerik. Ama direkt, sadece isimlerini verip soysaydınız Orta Dünya derdim.

Detay olarak Harry Potter'ı seçmişsiniz ama Orta Dünya evreni sadece LOTR, Hobbit değil. Okunması gereken onlarca kitap var dönemleri vs. anlatan. Eğlence konusunda haklısınız ama Orta Dünya kendini daha ciddiye alıyor.

Detay ve eğlence demişsiniz. Ben bu durumda herkesin Harry Potter demesi gerektiğini düşünüyorum.
Benim bildiğim Orta Dünya'da ne o kadar detay var, ne de eğlenilecek içerik. Ama direkt, sadece isimlerini verip soysaydınız Orta Dünya derdim.
Büyüklük ve detay bakımından Orta Dünya'nın yanından geçemez Harry Potter serisi. Eğlence kısmında haklısın ama büyüklük ve detay bakımından hiç öyle değil.

Detay olarak Harry Potter'ı seçmişsiniz ama Orta Dünya evreni sadece LOTR, Hobbit değil, okunması gereken onlarca kitap var, dönemleri vs. anlatan. Eğlence konusunda haklısınız ama Orta Dünya kendini daha ciddiye alıyor.
Benim bildiğim dedim. İki evrene de hakim değilim.
Bilgim dahilinde detay kelimesi kullanılınca aklıma gelen en önemli iki şey Orta Dünya'da elf dili, Harry Potter'da büyüler. Harry Potter'da insanların kendileri büyü oluşturabilmesi ile kazanıyor benim gözümde. Diğer türlü karar vermekte zorlanırdım.

Büyüklük ve detay bakımından Orta Dünya'nın yanından geçemez Harry Potter serisi. Eğlence kısmında haklısın ama büyüklük ve detay bakımından hiç öyle değil.
Büyüklük dediğimi hatırlamıyorum. Detay kelimesinden çıkarılan anlama göre değişir. Genel olarak filmlerde detay denen şeylerin çoğu benim umurumda olmaz mesela.

Yeni konular

Geri
Yukarı