Harry Potter evreni mi Orta Dünya mı?

Ya hocam siz Harry Potter misiniz de Harry evrenini seçiyorsunuz. :D
Bakın filmlere ve kitaplara. Harry, Ron ve Hermione dışında ön planda karakter var mıymış? (Tabii vardır da bunlar kadar değil.) Orta dünyada çekeceksin kılıcını, bineceksin atına miss.
Orta Dünya diyenlerin hepsine bir Sectum Sempra yapayım da... :D
Harry Potter evreni adamdır.
Hocam o büyü Orta Dünyada yaşayan yaratıklara işlemezzzzzzzz. 🤣

Orta dünya tercihim. Her iki seriyi de baştan sona izledim. Kitaplarındaki kadar detaylara inmemelerine rağmen orta dünyadaki detaylar, kurallar ve tutarlılık evrenini daha gerçekçi kılıyor.

Kesinlikle Harry Potter evreni, asamı alıp içinde 10 tane RTX 3090 olan, 10 tane AMD Threadripper 3990X, 2 tane 256 GB 5000MHz RAM, 100 tane 10 TB 10000 gb/s M.2 SSD ve dünyanın en iyi soğutmalı sistem alıp çoğaltma büyüsü yapıp Türkiye'ye dönüp bilgisayarı olmayan veya kötü olanlara bedavaya verirdim.

Her ne kadar sevsem de, Harry Potter bir çocuk kitabı serisi. Bu serinin aslında daha iyi bir potansiyeli olduğunu ama küçük yaşlara da hitap edebilmek açısından iyi kullanılmadığını düşünüyorum. Çok daha karanlık büyü ritüelleri konulabilirdi, ama onun yerine oldukça üstünkörü ve baştan savma bir büyü öğretisi görüyoruz. İki süslü söz, bir asa sallama hop büyü yaptın. Bu konu daha derin olabilirdi.

Orta dünya ise karanlıktan ve karanlık ögelerden kaçınmıyor, Harry Potter gibi genel okuyucu kitlesine hitap etmeye uğraşmıyor, bu yüzden daha gerçekçi ve tutarlı.

Harry Potter'da tom bombadil var mı? Ben de öyle düşünmüştüm. Cevap basit yani.Eki Görüntüle 965314

Bizde de Rubeus Hagrid var.
intro-1608582449.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı