Hastane logosu tasarımım nasıl?

Tam da diyordum Allah Allah bugün grafik tasarım konusu açmadı KillerPig hasta mı oldu acaba😉
Bu ve genel olarak tasarımlarında çok detay kullanıyorsun. Mesela aşağıdaki dalga aşırı derecede gereksiz. Font seçimin her tasarımında yanlış. Font konusuna artık değinmiyorum uzun uzun. Hastanelerde genelde (Hristiyan ülkelerde) haçlar kızıl yapılır. Kırmızı olmasa da bu renkler özel hastane logosunda kabul görmez. Ortadaki kalbe bakarsak; kalbin eğimi bence hatalı olmuş. Kalp üzerine yoğunlaş kaldır demiyorum ama. Bu arada tasarımlarında neden hep aynı formatı kullanıyorsun? Böyle yapmaya devam ettiğin sürece; logoların bedava logo yapma sitelerinde yapılmış gibi duracak. Eline kağıt kalem alıp logonda olacak nesneleri yaratıcılık zekan ile düşünmediğinden sonra kreatif tasarımlar çıkmaz ortaya.
Font seçimin derken yazıdan mı bahsediyorsun?

Hocam aklıma gelmiyor ki başka ekleyecek bir şey.

Bir hastane logosunda en fazla ne olabilir ?
Öğrenme amaçlı çalışıyorsun değil mi?
Google'a "hospital logos" yazıp başka tasarımcılar nasıl yaklaşmış görebilirsin hatta bir kaçını karıştırıp kullanırsın böylece kullandığın uygulama konusunda bilgin gelişirken yaratıcılık konusunda da fikir sahibi olursun.

Öğrenme amaçlı çalışıyorsun değil mi?
Google'a "hospital logos" yazıp başka tasarımcılar nasıl yaklaşmış görebilirsin hatta bir kaçını karıştırıp kullanırsın böylece kullandığın uygulama konusunda bilgin gelişirken yaratıcılık konusunda da fikir sahibi olursun.
Zaten onlardan esinleniyorum logolarımda.

Dosya Ekleri

• 22.PNG
    22.PNG
    17 KB · Görüntüleme: 21

Yeni konular

Geri
Yukarı