Hastanelerden sigortasız faydalanmak

canerky.art

Hectopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
6 aydır sigortalı değilim. Fakat bazı sağlık problemlerimden dolayı hastaneye gitmem gerekiyor. Bundan 2 yıl kadar önce sigortasız hastaneye gittiğimde beni geri çevirmişlerdi sigortam yok diye. Şimdi ise tekrar gidicem fakat nasıl olacak bilmiyorum. Ne kadar ücret alırlar?

Acil haller dışında devlet hastanelerinde sağlık hizmetinden yararlanamazsınız diye biliyorum. Ücretli olarak gözükecekseniz özel veya üniversite hastanelerine gitmeniz gerekir. E devlet üzerinden GSS ve Prim borcu sorgulamaya girin karşınıza büyük ihtimal borç çıkacak. Normalde sizin kaymakamlığa gidip gelir testi yaptırmanız gerekir. Ardından gelirinize göre size ya bedava'ya yada belirli bir ücret karşılığında genel sağlık sigortanızı yaparlar.

Acil haller dışında sağlık hizmetinden yararlanamazsınız diye biliyorum. E devlet üzerinden GSS ve Prim borcu sorgulamaya girin karşınıza büyük ihtimal borç çıkacak. Normalde sizin kaymakamlığa gidip gelir testi yaptırmanız gerekir. Ardından gelirinize göre size ya bedava'ya yada belirli bir ücret karşılığında genel sağlık sigortanızı yaparlar.
Gelir testi için sadece kendimiz mi gitmemiz gerekiyor hocam?

Gelir testi için sadece kendimiz mi gitmemiz gerekiyor hocam?
Sadece sizin sigortanız yok ise evet siz gideceksiniz.
@Urbanrevolt Ayrıca yukarıda bahsettiğim E devlet üzerinden GSS ve prim borcu sorgulama ekranında borcunuz var ise ilk olarak size o borcunuzu ödemenizi sigortayı daha sonra yapacaklarını söyleyebilirler.

Sadece sizin sigortanız yok ise evet siz gideceksiniz.
@Urbanrevolt Ayrıca yukarıda bahsettiğim E devlet üzerinden GSS ve prim borcu sorgulama ekranında borcunuz var ise ilk olarak size o borcunuzu ödemenizi sigortayı daha sonra yapacaklarını söyleyebilirler.
Cevabınız için çok teşekkür ederim ☺ Evet sadece benim sigortam yok.E devlet üzerinden şu anlık bir borç görünmüyor.

Acil servise giderseniz ve "Sarı Alan" hastası olursanız büyük ihtimalle 6 TL isteyeceklerdir ilk girişte. Başka bir ücret ödemezsiniz. Fakat normal polikliniğe giderseniz ücret çıkacaktır.

Cevabınız için çok teşekkür ederim ☺ Evet sadece benim sigortam yok.E devlet üzerinden şu anlık bir borç görünmüyor.
Aklınızda bir rakam olsun diye yazıyorum. Gelir testi sonunda tamamen ücretsiz veya aylık en az 60₺ en fazla 130₺ arası bir tutar çıkarıyorlar.

Bildiğim kadarıyla sene sonuna kadar yapılandırma var ve devlet hastanelerinde düşük ücretler karşılığında muayene olabiliyorsunuz

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı