Hat değeri ile alınabilecek maksimum hız

Azmich

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Psikolog
Profil Kapağı
1524498912
Arkadaşlar merhaba,
Türk Telekom'dan 100 megabit internet bağlattım ve şu an internet hızım 80 Mbit'e sabitlenmiş durumda. Hat değerlerinden anlayan arkadaşlar bu değerlerle alabileceğim maksimum hızı söyleyebilirse çok sevinirim.

1660042347192.png

Dosya Ekleri

• 1660042337185.png
    1660042337185.png
    27,7 KB · Görüntüleme: 23
Arkadaşlar merhaba,
Türk Telekom'dan 100 megabit internet bağlattım ve şu an internet hızım 80 Mbit'e sabitlenmiş durumda. Hat değerlerinden anlayan arkadaşlar bu değerlerle alabileceğim maksimum hızı söyleyebilirse çok sevinirim.

Eki Görüntüle 1479467
100mbps alabilirsiniz diye düşünüyorum zaten daha üstünde SNR değeri bayağı düşecektir. Eğer 100 mbpsde sorun çıkarsa zaten bildirdiğinizde stabil değere atıyorlar sizi.

100mbps alabilirsiniz diye düşünüyorum zaten daha üstünde SNR değeri bayağı düşecektir. Eğer 100 mbpsde sorun çıkarsa zaten bildirdiğinizde stabil değere atıyorlar sizi.
Konuyu yanlış anlamışım pardon. Üstteki arkadaşın dediği gibi büyük ihtimal DSLAM kilidi. Bende ilk geçiş yaptığımda modeme paket hızım gelmesine rağmen düşük hız alıyordum hız testlerinde fakat birkaç güne düzeldi. Sizdeki sorun bambaşka çünkü modeme verilmesi gereken hız gelmiyor.

Hattınız 136mbps'i kaldıracak şekilde görünüyor bu arada. 80mbps'e sabitlenmiş hızınız. Ama şunu da bildireyim. Hangi operatöre geçerseniz geçin üç aşağı beş yukarı aynı hizmeti alırsınız. Sadece ping değeriniz ve faturanızdaki tutar değişir. Modeminizin marka ve modelini de söyler misiniz? Modem kaynaklı da olabilir.

Hattınız 136mbps'i kaldıracak şekilde görünüyor bu arada. 80mbps'e sabitlenmiş hızınız. Ama şunu da bildireyim. Hangi operatöre geçerseniz geçin üç aşağı beş yukarı aynı hizmeti alırsınız. Sadece ping değeriniz ve faturanızdaki tutar değişir. Modeminizin marka ve modelini de söyler misiniz? Modem kaynaklı da olabilir.

Türk Telekom'un verdiği VC220-G3u modemi kullanmaktayım.

136 kaldıramaz. 100de bile düşük olacak SNR değeri ki 100 üstünde hep İnternet kopup durur. SNR değerinin çok düşük olmaması lazım.

Geri
Yukarı