Hat Değerleri Nasıl Olmalı?

Deluxe484

Hectopat
1-2 Hafta içerisinde Vodafone Superet 16Mbs 60Gb AKK 49.90tlye bağlattıracağız. Ve şu anki internet komşunun mahallede ADSL desteği var maalesef :(
Şu hat değeri nasıl ve ayrıca modemin bir etkisi var mı?

wsads.png

Asus DSL-N10E 150Mbps 4port ADSL modem iyi mi?

neden cevap yazmıyorsunuz?

Dosya Ekleri

• wsads.png
    wsads.png
    2,8 KB · Görüntüleme: 362
8 Mbps için normal değerler. Hızını yükselttiniz mi SNR Margin değerleri azalacaktır.

Normal Değerleri
0-6 arası : Hattınız muhtemelen hiç gelmeyecek ve internete bağlanamayacaksınız.
7-12 arası: Ara sıra kopmalar yaşayacaksınız ve netinizide son hızında kullanamayacaksınız.
13-18 arası: Kopma sıkıntınız çok az olmakla beraber netinizi son hızında kullanmanız zorlaşabilir.
19- + : Bu değerlerden sonrası sizi için bulunmaz nimet hiçbir kopma yaşamadan son sürat interneti kullanabilirsiniz(internet paketiniz dahilinde).

Not: Değerler 1-2 aşağı yukarı oynayabilir.

Yani alacağım int. Hızı 9-10 mu olur ev adsl kutuya 350-400 mt var ve 300 mt. Aşşağıda kocaman fiber kutusu var ttelekoma gittik ancak bizim mahalleye cekmediler o yuzden en mantıklısi vodafone adsl

He birde bu ttnetin komşunun.

Dün bilgisayarcıdan TP link 8961N aldim snrye etki edermi

EK OLARAK: vodafone ile görüştüm e en fazla 17 Mbps destekliyorum aldigim modem en Fazla kaç mbps destekler

Sende sorun var alt sokakta arkadaşıma 3 günde bağladılar ve 14 MBS alıyor. Modemi benim aldığımdan tp link 8961N
14 de ne. :) Ben TTNet 16 Mbps kullanırken 15.45 Mbps alıyordum. En düşük hızı da 14.95 Mbps idi. Şimdi ise 8 Mbps kullanıyorum. 7.34 Mbps aldım. :) Vodafone de Türk Telekom altyapısını kullanmakta. Sorun olunca Türk Telekom bakıyor diye ilgilenmiyor. Bir de ne zaman bağladılar ? İnternette şikayet sitesinde bu gibi sorunlar var Vodafone'nun. Adam 1.5 ay bekledim dedi hemen iptal ettirdim.

Son düzenleme:
2 ay once ve sorunsuz muş arkadaşım sürekli lol oynuyor ping de int 14 oldugu icin yok zaten 15-16 olursa hat kopmasi oluyor onlar kutuya bizden uzak. Çok da memnun ama bizim mahallede f/p inti ttnetten cok kazik yefim o yuzden zaten vodafone yoneldik ama daha basvurmadik. Ha birdee vodafonede tanidik va o yuzden sıkıntı cikmaz haftaya insallah başvuru vereceğiz

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı