Hat değerleri nasıl?

narberalgamma

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, hat değerlerim nasıl? Artı olarak 8 yıldır 7/24 açık modemde aşırı hız kaybı olur mu?

Dosya Ekleri

• hat değerleri.jpg
    hat değerleri.jpg
    241 KB · Görüntüleme: 49
Ortalama değerleriniz var. Hızınızda buna uygun şekilde ayarlanmış. SNR değeriniz yüksek kopma olacağını sanmıyorum. Arada bir modemi kapatıp 10 saniye bekleyip tekrar açın. Daha sonraki değerlerinize birdaha bakalım.

Ortalama değerleriniz var. Hızınızda buna uygun şekilde ayarlanmış. SNR değeriniz yüksek kopma olacağını sanmıyorum. Arada bir modemi kapatıp 10 saniye bekleyip tekrar açın. Daha sonraki değerlerinize bir daha bakalım.

Tabii benim genel sıkıntım 1 hafta önce 100 Mbps'lik pakede geçtim 37 38 arası sürekli hızım ve modem almıştım yeni modem eski olduğu için ondan kaynaklanabilir diye geçenlerde hız için destek istediğimde modeme kadar 78 Mbps hız geldiği tespit edilmiştir hatta hız kaynaklı problem tespit edilememiştir sorunun devam etmesi durumunda iç tesisat cihaz kontrollerinizi yaptırmanızı rica ederiz diye bir mesaj atmışlardı umarım modem yarın elime geçince hız yükselir.

Modem gelince hızınızın yükseleceğini sanmam. İç tesisatı kontrol ettirmenizde fayda var. Şu anda mevcutta modeminize 68 MBPS internet geliyor ve sizin paketiniz de 41 MBPS hız alıyorsunuz. İç tesisatı kontrol ettirin ekler varsa yeniletin YAK-1 ile bağlantı sağlayın. Modeminize gelen hızda yükselir alacağınız hızıda yükseltirler. İş sadece yeni modem alınca bitmez.

Modem gelince hızınızın yükseleceğini sanmam. İç tesisatı kontrol ettirmenizde fayda var. Şu anda mevcutta modeminize 68 Mbps internet geliyor ve sizin paketiniz de 41 Mbps hız alıyorsunuz. İç tesisatı kontrol ettirin ekler varsa yeniletin yak-1 ile bağlantı sağlayın. Modeminize gelen hızda yükselir alacağınız hızıda yükseltirler. İş sadece yeni modem alınca bitmez.

Modemi değiştirme sebeplerimden biriside sürekli ses yapması hakkın rahmetine kavuştuğunu düşünmem, üzerine 8 yıldır sürekli çalışan bir cihaz illaki bozulur diye değiştirdim umudumu kaybetmedim belki düzeltir belki modemden kaynaklıdır diye :) bina 15 yıldan fazla değil apartman olduğu için kabloları kontrol ettirmek kolay değil yeni modem gelince düzelmezse yapacak pek bir şey kalmıyor en fazla ankastreyi kontrol ettirebilirim düzelmezse yapacak bir şey yok 35 Mbps pakede geri düşerim bunu yazarken aklıma takıldı modeme 68 Mbps geldiği görünüyor hız neden 41 Mbps görünüyor dediğiniz gibi kablolarda sıkıntı olsa Max hız 68 yerine diğeri gibi 41 yazması gerekmiyor mu?

Modem gelince hızınızın yükseleceğini sanmam. İç tesisatı kontrol ettirmenizde fayda var. Şu anda mevcutta modeminize 68 Mbps internet geliyor ve sizin paketiniz de 41 Mbps hız alıyorsunuz. İç tesisatı kontrol ettirin ekler varsa yeniletin yak-1 ile bağlantı sağlayın. Modeminize gelen hızda yükselir alacağınız hızıda yükseltirler. İş sadece yeni modem alınca bitmez.

Hocam bakar mısın duvarda bulunan DSL yerini değişirdiğimde Max hızda arttı ve değerlerde bir değişim söz konusu oldu değiştirmeden önce baktığımda neredeyse aynıydı.

Dosya Ekleri

• hat değeri2.jpg
    hat değeri2.jpg
    252,6 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleme:
Evet dediğim gibi iç tesisatı kontrol ettirirseniz 100 MBPS üzerine taşırsınız hattı muhtemelen iç tesisatta problem var gibi. Hepsini de hallettikten sonra da hattınıza tanımlanan alacağınız maksimum değer olan 41 MBPS'yi müşteri hizmetlerini arayarak arttırabilirsiniz.

Geri
Yukarı