Hat değerleri yorumlama

m0rphine

Kilopat
İyi günler,

Forumda diğer açılmış benzer konulara baktım. Ama hala nereye bakmam gerektiğini çözemedim. Rica etsem benim hat değerlerimi de inceleyebilir misiniz? Alabileceğim en yüksek hız nedir? Vaktiyle Türk Telekom'dan 35 Mbps'lik paket almıştım. Birkaç ay önce hızım 24'e sabitlendi ve üstüne çıkmıyor. İlk 4-5 ay 30 civarı hız alabiliyordum.

Ekran Alıntısı.PNG

İlgilendiğiniz için teşekkür ederim. zaten 24-25 arası bir değere sabitlendiğini farketmiştim. Peki bu hat değerlerini iyileştirmenin bir yolu var mıdır? Yoksa altyapıdan mı kaynaklıdır? Ani ping yükselmeleri falan gözlemlememiştim.

Maksimum 26 iken sana nasıl 33 vermişler çok garip. Maksimumu geçince sağlıksız mı oluyor? Ben geçilemiyor sanıyordum.

820kb/s indirme ve 35mbps paket. Çok kötü. Tabi hız testini, sadece testi yapan cihaz interneti kullanıyorken ve arkada interneti kullanan hiçbir şey açık değil iken yaptıysanız.

Ben 16mbps ADSL kullanıyorum saniyede 1.7mb falan indirme yapabiliyorum bazen 1.9'a falan çıkıyor.

Benim bilgilerde şu şekilde zahmet olmazsa yardımcı olur musunuz?
Bu değerlere en fazla ne hız alırım VDSL bir hizmete geçmek mantıklı olur mu?
Aboneliğim Turkcell Superonline 16 Mbps'e kadar, limitsiz aldığım hız ise maksimum 11 Mbps.
dsl.jpg

hız.jpg

Benim bilgilerde şu şekilde zahmet olmazsa yardımcı olur musunuz?
Bu değerlere en fazla ne hız alırım VDSL bir hizmete geçmek mantıklı olur mu?
Aboneliğim Turkcell Superonline 16 Mbps'e kadar, limitsiz aldığım hız ise maksimum 11 Mbps.
Eki Görüntüle 456864
Eki Görüntüle 456866
23 Down 1 Upload max olarak gözüküyor. Kopma vs. olmaması adına en fazla 15-18 arasında verebilirler diye tahmin ediyorum. VDSL geçmeniz mantıklı olmaz zaten VDSL paketlerdeki değerleri alamazsınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı