Hat Değerlerim 70Mbps Hızı Kaldırır mı?

U.Altun

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar şu anda NetSpeed üzerinden 35Mbps VDSL (63₺) paket kullanmaktayım. Altyapım 70Mbps kadar destekliyor. Şu anda sizinle paylaştığım hat değerlerim acaba altyapımın desteklediği hızı kaldırır mı? Yani altyapımın desteklediği hızı rahat bir şekilde kullanabilir miyim? Millenicom ISS ile görüştüm, bana 50Mbps VDSL (100₺) bu şekilde öneri sundular. Sizce geçiş yapsam fark görür müyüm? Açıkçası altyapımın bana vermiş olduğu hızı kullanmak istiyorum. 35Mbps ile 50Mbps arasında fark var mıdır? İnternet üzerinden çoğunlukla dizi veya film izler indiririm. Oyun oynar, indiririm. Sizin öneriniz nedir? Aradaki fiyat farkına değer mi?

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    7,9 KB · Görüntüleme: 116
Hat değerleriniz 125 Mbps kadar destekliyor sanırım, kıskandım.

Hat değerleriniz 125 Mbps kadar destekliyor sanırım, kıskandım.
Açıkçası bende bu kadar altyapıda iyileşme zannetmiyordum ki olsun. 3 yıl önce 16Mbps zor görüyordum veya ben farkında değildim. Şuan ki sonuç böyle.
100 bile kaldırır.
35Mbps ile 50Mbps arasında ki fiyat farkına değer mi? Bu konuyu merak ediyorum.

Açıkçası bende bu kadar altyapıda iyileşme zannetmiyordum ki olsun. 3 yıl önce 16Mbps zor görüyordum veya ben farkında değildim. Şuan ki sonuç böyle.
Umarım yakın zamanda aynı kaderi yaşarız. 16Mbps download, 0.8Mbps upload 😟
Arkadaşlar af buyurun fakat bu değerlere nasıl bakıyoruz ? :)
Modem arayüzüne girerek bakabilirsiniz. Genelde ilk açılan pencerede hat değerleri yazıyor fakat modemden modeme değişiyordur.

50 mbps için 100 lira verilmez zaten aradaki 15 mbps lik farkı anlayacağınızı zannetmiyorum. O fiyata 100 mbps veriyorlarsa al yoksa hiç elleşme.

50 mbps için 100 lira verilmez zaten aradaki 15 mbps lik farkı anlayacağınızı zannetmiyorum. O fiyata 100 mbps veriyorlarsa al yoksa hiç elleşme.
Ben 100Mbps olan paketi sordum bu şekilde cevap verdiler : " Alt yapınız 67 mbps e kadar desteklemektedir.100 mbps tanımlandığında yüksek akış gelmesinden kaynaklı kopma problemi yaşanmaktadır." böyle birşey söz konusu olur mu bu paketi kullanmaya başlasam?

Öncelikle şunu unutmayın arkadaşlar. Maksimum hat isterse 200 Mbps olsun SNR değeri kötü olup hat zayıflama ve sinyal zayıflaması yüksek olan biri yüksek hızlara kesinlikle çıkmamalı. Çıktığı gibi sorunlar oluşmaya başlar.

Arkadaşın 120 Mbps civarı alması güzel maksimum olarak.
Bu değerin arkasından SNR değerine baktım gayet güzel.
Hat zayıflaması dahi çok iyi durumda.

Örnek verilecek bir altyapı değerine sahip arkadaş kısacası.

100 Mbps hızı rahatlıkla kaldıracaktır. SNR 11 üzerinde rahatlıkla kalacağı için çok nadir sorunlar yaşayacaktır bölgede bakım olduğu taktirde.

En az 24 Mbps bir paket ile 30 üzeri SNR varsa korkmayın hat zayıflaması mevcut değilse.

Ayrıca şu arkadaşa 35 Mbps upload dahi verebilirler isteseler ama nerede bu işi yapacak bir İnternet sağlayıcı. :)
Ben 100Mbps olan paketi sordum bu şekilde cevap verdiler : " Alt yapınız 67 mbps e kadar desteklemektedir.100 mbps tanımlandığında yüksek akış gelmesinden kaynaklı kopma problemi yaşanmaktadır." böyle birşey söz konusu olur mu bu paketi kullanmaya başlasam?

Bunu söyleyen hangi firma. Türk Telekom kullanıyorsanız eğer normaldir. Düşük hızda yüksek fiyat ile abone tutma veya kazanmak için çok güzel primler alıyorlar.

Netspeed üzerinde 35 Mbps üzeri satış yok.
Millenicom üzerine geçiş yap Netspeed üzerinde kalma sözün bittiyse eğer. Bitmediyse bile 80 TL civarı bir bağlantı ücreti var öder gidersin.
76 TL 35 Mbps hıza verilmez zorunlu olmadıktan sonra.
100 Mbps hız Millenicom üzerinde 99 TL.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı