Hat değerlerim nasıl?

Attığın değerlere göre hattın 100 MBPS destekliyor fakat ben 75'in üstünü önermem. SNR Margin değerin çok düşecektir. Tesisat çok sağlam değilse kopma yaşayabilirsin. Ancak tesisatta problem yoksa 100 MBPS tarifede 97-98 MBPS alabilirsin rahatlıkla.

Örneğin altyapım 37 MBPS destekliyor gözüküyor, neredeyse hepsini kullanıyorum fakat herhangi bir sorunum yok 8 SNR değerinde.

1611376225358.png

Sen bunu internet sağlayıcın ile görüş. Türk Telekom ile zaten senin en yüksek destelenen hızını onlar sistemden kontrol eder. Atıyorum 80 falan derlerse 75 Mbps hız verirler. Ama minimum 50 Mbps'ye geçmen iyi olur. Artık 16 tarih oldu. 50'yi rahat alırsın. Belki 100'de verebilirler.
Tekrar kontrol ettiğimde maksimum hız 101Mbps'ye çıkmış. Bu her gün artıyor. Çok ilginç.

@olcanasqar Saha dolabına binen yüke göre o değer değişebilir. Mesela elektrik kesildiği zaman modemi çalıştırırsanız 120-130 Mbps bandına geldiğini görürsünüz.

Tam tersi, %100 yüke binerse ulaşılabilir hızın 88 Mbps veya 79 Mbps gibi sabitlendiği görürsünüz.

Geri
Yukarı