Hat Değerlerim Nasıl?

cagriisik

Hectopat
Arkadaşlar bugün itibariyle Superonline'e geçtim. Daha öncesinde Vodafone kullanıyordum bayağı bir sorun yaşadığım için Turkcell'e geçtim. Sizlerden bir ricam vardı hat değerlerinden pek anlamıyorum ve ADSL denilen illetten artık bıktım. VDSL port 6 aydır dolu gözüküyor. Ama bulunduğum mahallede VDSL internet kullanan kimse yok. Kurulum için gelen arkadaşta söyledi bunu. Şu anda giriş paketi satın aldım 8 mbps. Hat değerlerinden anlamadığım için bakıp yorumlarsanız eğer uygunsa 16 Mbit'e geçmeyi düşünüyorum. Veya bilen yaşayan arkadaşlar varsa VDSL portla alakalı bir şey yapabilir miyim? yardımcı olursa sevinirim çok teşekkür ederim.
Not:Müşteri hizmetleri 35 mbps'e kadar vdsl var ama port boş değil diyorlar.(Vodafone, Superonline, Turknet)

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
@cagriisik
Buradan hanenize gelen hat değerlerini kontrol edin. Sonuç olarak hangi internet servis sağlayıcı kullanırsanız kullanın kendi altyapı hizmeti yoksa Türk Telekom altyapısı üzerinden hizmet verirler değişen hiçbirşey olmaz. Türk Telekom bayisine giderek port konusunu ve hanenize gelebilecek ADSL'de maksimum hız VDSL'de maksimum hız değerlerini öğrenebilirsiniz.

@hakanemre26 bu hat değerleri üzerinden ne kadar hız alabilirim en fazla altyapı sorguladığımda 13mbps çıkıyor.
Hocam doğru sonuç çıkıyor. Hattınıza maximum 17 Mbps gelebilir gibi gözüküyor. Bu gerçekçi bir değer değil tabiki. Eğer hızınız 16-17 olursa sürekli kopmalar aşarsınız. Stabil bir internet için de sitenin dediği gibi 13 Mbps olur.

Extranetten altyapını bir sorgular mısın port olup olmadığını zaman içerisinde de oradan kontrol edebilirsin.

Orda da aynı gösteriyor hocam.Benim bütün derdim vdsl ya.Cidden İstanbul da oturuyorum bulunduğum mahallede toplu konut alanları hariç ne bir vdsl ne de fiber var.20 m önümde 100 mbps fiber altyapısı var Superonline’nın.

Dosya Ekleri

• 9F2575E3-CA48-483C-80A1-2C4AE79E6A83.jpeg
    9F2575E3-CA48-483C-80A1-2C4AE79E6A83.jpeg
    41,2 KB · Görüntüleme: 23
Orda da aynı gösteriyor hocam.Benim bütün derdim vdsl ya.Cidden İstanbul da oturuyorum bulunduğum mahallede toplu konut alanları hariç ne bir vdsl ne de fiber var.20 m önümde 100 mbps fiber altyapısı var Superonline’nın.
Kabinleri değişiyor TT. Sadece ADSL kabinin değişmesine bakıyor olay. Ondan sonra 70-80 mblere çıkabilirsin. Twitterdan söyleyin sizden irtibat numarası alacaklar 3-4 gün içinde dönüş oluyor değişip değişmemesine dair bilgi alabilirsin oradan.

Kabinleri değişiyor TT. Sadece ADSL kabinin değişmesine bakıyor olay. Ondan sonra 70-80 mblere çıkabilirsin. Twitterdan söyleyin sizden irtibat numarası alacaklar 3-4 gün içinde dönüş oluyor değişip değişmemesine dair bilgi alabilirsin oradan.
Twitterdan nereye ne yazmam gerekiyor acaba biraz açar mısınız ?

Uyarı! Bu konu 4 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı