Hat değerlerim

samoel25

Hectopat
Arkadaşlar merhaba ben TürkNet 50Mbps VDSL hizmeti kullanıyorum ama özellikle akşam yoğun kullanım saatlerinde ve bazende diğer saatlerde hızım çok yavaşlıyor bunu firmaya söylediğimde daire içi bağlantınızı kontrol edin dediler sizce hat değerlerim nasıl daire içi kablolarımı yenilesem düzelir mi?

Dosya Ekleri

• hat değerleri.png
    hat değerleri.png
    40,5 KB · Görüntüleme: 66
Hat değerlerin kötü. İki alternatifin var.
1. hızı 35/40 civarına düşürmesini sağlarsan sorun yaşamazsın.
2. binada hatlar çok eskiyse 6/7'den eskiyse yenilettir. 1/2 senelik ise, Telekom ve eviniz arasındaki hatlar eski onların yenilenmesi lazım.

Hat değerlerin kötü. İki alternatifin var.
1. hızı 35/40 civarına düşürmesini sağlarsan sorun yaşamazsın.
2. binada hatlar çok eskiyse 6/7'den eskiyse yenilettir. 1/2 senelik ise, Telekom ve eviniz arasındaki hatlar eski onların yenilenmesi lazım.

Bina hattım yaklaşık 15 yıllık santralden direkt modeme CAT6 kablo çektirmeyi düşünüyorum. Sence faydası olur mu?

Santralden çekerlerse tabii faydası olur. Ancak çekeceklerini zannetmem. Bina hattını da yenilemeleri lazım.

Neden çekmesinler ki zor bir işlem değil. Elektrikçinin yarım saatlik yapabileceği bir iş. Ayrıca bina hattının komple yenilemek biraz zahmetli ve masraflı bir iş olmaz mı? Binada sadece 3 daire internet kullanıyor.

Neden çekmesinler ki zor bir işlem değil elektrikçinin yarım saatlik yapabileceği bir iş ayrıca bina hattının komple yenilemek biraz zahmetli ve masraflı bir iş olmaz mı binada sadece 3 daire internet kullanıyor.

Santralden çekerlerse tabii faydası olur. Ancak çekeceklerini zannetmem. Bina hattını da yenilemeleri lazım.

Santralden kastım binanın içindeki kutudan yani dışardaki santralden değil sanırım kendimi yanlış ifade ettim.

komple yenilemek biraz zahmetli ve masraflı bir iş olmaz mı binada sadece 3 daire internet kullanıyor
Sadece kendi hattınızı da yeniletebilirsiniz. kendi binanız olduğunu düşünerek söylemiştim.
Santral dediğiniz sokakta olan dolabı diyorsan orada sorun olmayabilir. Santral denilen yer sokak dolabından telekom şubesine giden hat oluyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı