Hat değerlerimin durumu nedir?

parss11

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Merhaba ben TürkNet 35MB VDSL 2 paketini kullanıyorum. Fakat bana gelen hız 25MB arıza kaydı açtığımda ise bana bina içi internet tesisatının eski olduğunu ve sorunun bundan kaynaklandığını söylüyorlar. Bunun üzerine bina yönetimi ile görüştüm ve internet tesisatının değiştirilmesi ile ilgili karar alınmasını talep ettim onlar da anlayışla karşılayıp kabul ettiler. Soruma gelirsek şu anki internet hat değerlerim nasıl? Ve CAT6 kablo çektirdiğim zaman bu değerler nasıl değişir?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler :)

Dosya Ekleri

• f88fbd96-a785-4e73-bab4-ff43487c88ea.jpg
    f88fbd96-a785-4e73-bab4-ff43487c88ea.jpg
    61,6 KB · Görüntüleme: 45
Son düzenleyen: Moderatör:
Değerlerinde iyileşme mutluka olacaktır. Hat zayıflaman zaten yüksek. CAT 6 alırken 23 awg alman daha iyi olur. Nexans CAT 6 işini görür diye düşünüyorum.

Bina girişine kadar VDSL gelmiyorsa apartman içi tesisatı değiştirmen mantıklı olmayacak.
Apartman kablolarını değiştirseniz de apartmana normal telefon kablosuna göre pano konulduğu için CAT kablonun 8 damarından 2'si bağlanacak. Telefon kablosunda da 2 damar var. Bir işe yaramayacak.
Yalıtım açısından farklılık olursa olur başkada olmaz.
Almanız gereken hız 35'dir, 10 alıyorsunuzdur o zaman değiştirilir. Ben aldığınız hız için değiştirmezdim şahsen.

Geri
Yukarı