Hat değerlerine göre 75 Mbps hız alabilir miyim?

muratabay1905

Kilopat
Daha fazla  
NetSpeed abonesiyim ve kullandığım paket 35 Mbps indirme, 6 Mbps yükleme. Bu hızları sorunsuz bir şekilde alıyorum ve memnunum. Paketimin hızını yükseltmeye karar versem acaba altyapım bunu destekler mi diye sormak istedim. NetSpeed için şu an en hızlı VDSL paket 75 Mbps indirme 8 Mbps yükleme olarak görünüyor. Acaba bu değerleri alabilir miyim? Modemden baktığım altyapı değerlerimi aşağıda yazdım.

Kod:
Near-end interleaved Channel Bit Rate: 37644 Kbps.
Near-end Fast Channel Bit Rate: 0 Kbps.
Far-end interleaved Channel Bit Rate: 0 Kbps.
Far-end Fast Channel Bit Rate: 6143 Kbps.

Near-end fec error Fast: 0
Near-end fec error interleaved: 62295.
Near-end crc error Fast: 0
Near-end crc error interleaved: 0
Near-end hec error Fast: 0
Near-end hec error interleaved: 0
Far-end fec error Fast: 0
Far-end fec error interleaved: 0
Far-end crc error Fast: 0
Far-end crc error interleaved: 0
Far-end hec error Fast: 0
Far-end hec error interleaved: 0
DSL uptime :16:44, 16 secs.
DSL activetime: 0min, 22 secs.

Downstream:
Relative capacity occupation: 100%
Noise margin downstream: 24.0 dB.
Output Power upstream: 4.2 dbm.
Attenuation downstream: 7.9 dB.

Upstream:
Relative capacity occupation: 100%
Noise margin upstream: 37.0 dB.
Output Power downstream: 13.7 dbm.
Attenuation upstream: 10.1 dB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki aldığım bu değerlerin durumu nasıl? İyi mi kötü mü? Bir de ankastreden evime gelen kablo normal telefon kablosu ve ben bu kabloyı CAT6 ile değiştirirsem daha iyi değerler elde edebilir miyim? Ucu ucuna dediğiniz değerleri daha yükseğe çekip hattı rahatlatma şansım var mı?

Hattın interleaved modda sanırım. Oyunlarda ping sorunu oluyor mu?

Bulunduğum yer Ordu. Hız testi yaptığımda 30 ms ping görüyorum ama oyunlarda bunun yaklasık 10 ms fazlası oluyor. Örneğin Valorant 40 ms ping veriyor. Onun dışında 40 ms ping oyun esnasında çok kararlı yani oynadığı aralık 39-42 arası oluyor. Evde başkaları internet kullansa dahi pingde bir sıkıntı olmuyor. Stabil bir performans var yani. Bunula ilgili interleaved modu biraz araştırdım ve Fast moda alınırsa pingimin düşme olasılığı var mı? Alınırsa kopma gibi sıkıntılar olur mu? Fast moda nasıl alınabilir?

Yeni konular

Geri
Yukarı