Hat değerlerine göre alınabilecek en yüksek hız nedir?

ibrahimY

Kilopat
Makaleler
7
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhaba, Netspeed'in 35 Mbps'lik paketini kullanıyorum. Şu an altyapı sorguladığımda 99 Mbps çıkıyor.

1631266136069.png

Ama xDSL istatistiklerine girince, bir güncelleme olmamış alabileceğim en yüksek hızda.

1631266210764.png

Altyapım iyileşmiş mi? Paketimi 75 Mbps'lik yapmayı düşünüyorum, 100 Mbps'lik yapsam sıkıntıya girer mi?

SNR değeriniz düşük. Hattınızın modemdeki değerlere göre kaldırabileceği 46 fakat ben 46 alabileceğinizi düşünmüyorum. 35 alabildiğiniz için şanslısınız diyebilirim.

@Asdasgudas @witicieen Evet ama altyapı sorgulama sitelerinde şu an hep 99 Mbps diyor, o yüzden aklım karıştı.

@erengore Daha yeni bir dolap değişikliği yaptılar sanırım çünkü önceden dolaba mesafem 400 metreden fazlaydı. Ama modem istatistiklerinde değişen bir durum yok dediğim gibi.

@Asdasgudas @witicieen Evet ama altyapı sorgulama sitelerinde şu an hep 99 Mbps diyor, o yüzden aklım karıştı.

@erengore Daha yeni bir dolap değişikliği yaptılar sanırım çünkü önceden dolaba mesafem 400 metreden fazlaydı. Ama modem istatistiklerinde değişen bir durum yok dediğim gibi.
Port aktarımı yapmadılarsa onu yaptıktan sonra söylenen hızları görebileceksiniz.

@EkmekArasiHDD Benim yapmam gereken bir şey var mı, yoksa TT kendi mi yapıyor?
Türk Telekom'un kendisi yapıyor. Saha ekiplerinin eli ne kadar çabuksa artık. Bizde 2-3 gün kadar sürmüştü. Diğerleri 2-3 hafta falan sürebilir kesin bir şey diyemem. Sadece saha dolabınız aktif olmuş ve santral tarafında sorgu sistemlerine güncelleme yapılmış. Fiziksel olarak eski dolaba bağlı olduğun için şimdilik alabileceğin maksimum hız 46 görünüyor. Aktarım tamamlandığında zaten farkı göreceksiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı