Hat değerlerine göre alınabilecek hızı hesaplama

Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Hat değerlerim bu şekilde. Altyapı sitelerinden sorguladığım zaman, 47 Mbit alabileceğim yazıyor, modem arayüzünde ise bu değerler var. Hangisi doğrudur, en fazla kaç Mbit hız alabilirim?

A8DFC747-93B1-4ACF-8C53-C81A58A09DFB.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam 47 mbit sağlıklı olarak vermez. SNR değeriniz 47 mbitte çok düşeceği için internette kesilme, ip alamama gibi sorunlar olabilir.
Hat değerlerim bu şekilde. Altyapı sitelerinden sorguladığım zaman, 47 Mbit alabileceğim yazıyor, modem arayüzünde ise bu değerler var. Hangisi doğrudur, en fazla kaç Mbit hız alabilirim?

Eki Görüntüle 362849

SNR değeri 16-17'nin altında sanki internet yokmuş gibi hat problemleri yaşarsınız. Ben 16 mbit tarifemde 12 mbit kullanmak zorundayım SNR değerim 20'ye yükselsin diye.
20-25 mbit hıza sabitlenirse SNR değeriniz epey yükselir ve ne ping problemi yaşarsınız ne de takılma, kasma.

SNR değeri 16-17'nin altında sanki internet yokmuş gibi hat problemleri yaşarsınız. Ben 16 mbit tarifemde 12 mbit kullanmak zorundayım SNR değerim 20'ye yükselsin diye.
20-25 mbit hıza sabitlenirse SNR değeriniz epey yükselir ve ne ping problemi yaşarsınız ne de takılma, kasma.
Hocam ben şu an sorunsuz 32-33 mbit bandında vdsl kullanıyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı